fbpx
JooksmineKergejõustikMuud alad

Nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused

2 minutit lugemist

Facebook-cover-1-1290x502

8.-9. augustil toimuvad Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Stardis on ligi 300 sportlast ja esindatud 37 klubi. Oma osalemise on kinnitanud mitmed Eesti tipud – Ksenija Balta, Kaur Kivistik, Rasmus Mägi, Martin Kupper, Adam Kelly, Jekaterina Patjuk, Õilme Võro, Kreete Verlin, Keiso Pedriks jt.

Meeste 100 m distantsil tasub jälgida Henri Saia (SK Altius), Ken-Mark Minkovskit (Audentese SK) ja Hans-Christian Hausenbergi (Tartu SS Kalev). 200 m tuleb Saia ja Minkovskiga tiitli nimel võitlema Eesti rekordimees Marek Niit (KJK Saare). Silma tasub peal hoida ka mitmevõistlejal Kristjan Rosenbergil (Tallinna SS Kalev), kes on sel hooajal jooksnud 100 m 10.81 ja viinud 200 m isikliku rekordi 21.78 peale.

Rasmus Mägi (Tartu Ü. ASK), kes on sel hooajal end võistlusrajal proovile pannud vaid teatejooksude koosseisudes, tuleb nädalalõpul starti 400 m distantsil. Tema peamisteks konkurentideks staadioniringil on möödunud aasta Eesti meister ja klubikaaslane Rivar Tipp ning Audentese SK sportlased Sten Ander Sepp ja Rasmus Kisel.

400 m tõkkejooksus läheb tiitlit kaitsma Jaak Heinrich Jagor (Tartu SS Kalev), peamist konkurentsi pakuvad tema noorem vend Erik Jagor ning Sten Ander Sepp (mõlemad Audentese SK).

Põnevaid jookse võime oodata naiste 100 m ja 200 m sprindidistantsidel, kus rajale tulevad Eesti rekordinaine Ksenija Balta ja möödunud aastal nendel distantsidel kuldse duubli teinud Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi). Neile tulevad konkurentsi pakkuma Marit Kutman (TÜ ASK), Karoli Käärt (Audentese SK) ja Kreete Verlin (SK Fortis).

Veerandmailerid Helin Meier (KJK Nõmme), Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev) ning Liis Roose (TÜ ASK) peaksid omavahel jagama 400 m distantsil Eesti meistrimedalid. Eelmainitud järjestuses lõpetasid sportlased 2019. aasta Eesti meistrivõistlustel. Tõketega sama distantsi peamisteks medalipretendentideks on samuti Kleemeier ning Roose. Ära ei tasu unustada ka Annika Sakkariast (KJK Nõmme), kes teeb kaasa mõlemal distantsil.

Selle nädalavahetuse üks põnevamaid heitlusi tõotab tulla naiste kaugushüppesektoris, kus üles on antud Ksenija Balta (Tallinna SS Kalev), Aet Laurik (KJK TIPP), Kreete Verlin (SK Fortis), Lishanna Ilves (KJK Vike), Tähti Alver (KJK Nõmme), Merilyn Uudmäe (Audentese SK) jt. Viimane neist läheb kullafavoriidina peale naiste kolmikhüppes.

Meeste kaugushüppesektorist leiame Hans Christian Hausenbergi (Tartu SS Kalev), Henrik Kutbergi (Audentese SK), Rain Kase (Tallinna SS Kalev), Jaak Joonas Uudmäe (Audentese SK), Igor Syunini (Tartu Ü. ASK) ja Dmitri Mosendzi (Tallinna SS Kalev) nimed. Kolmikhüppes läheb mullust tiitlit kaitsma Jaak Joonas Uudmäe.

Huvitavaid duelle võime näha tõketega staadionisirgel. Võistlustulle on tulemas Keiso Pedriks, kes sel suvel 110 m tõkkejooksus isikliku rekordi viinud 14.01 peale. Peamisteks konkurentideks on talle mullune Eesti meister Johannes Treiel ja mitmevõistleja Johannes Erm. Naiste 100 m tõkkejooksu eeldatav favoriit on Diana Suumann (Tartu Ü. ASK).

Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) läheb tiitleid kaitsma esimesel päeval 1500 m jooksus ning pühapäeval 3000 m takistusjooksus. Kelly Nevolihhin on peafavoriidiks kuldmedalitele naiste 800 m ja 1500 m jooksudes.

Loe võistluse kohta edasi EKJL-i kodulehelt