fbpx
SuusatamineTalisport

Murdmaasuusatajad alustavad Olosel võistlushooaega

1 minutit lugemist

Murdmaakoondis alustab 13. novembril Olosel hooaega traditsioonilise esimese lume võistlusega FIS Tykkikisat, mille järgselt selgub Eesti koondis hooaja esimeseks MK etapiks Rukal.

Reedest pühapäevani peetava võistluse avapäeval on kavas klassikasprint, laupäeval sõidetakse naiste 10 km ja meeste 15 km klassikadistantsid ja pühapäeval 5 ja 10 km vabatehnikasõidud. Võistlustele on registreerunud 405 sportlast  21 riigist. Eestlasi on stardis 40 ja nende seas ka  kogu meie rahvuskoondis ja U23 ning juunioride koondis. Nimekamatest osavõtjatest teevad kaasa olümpiavõitjad Sami Jauhojärvi ja Iivo Niskanen, Kasahstani esindaja Aleksei Poltoranin ja  norrakas Snorri Einarson.

Eesti saab MK sarja avaetapil  Ruka minituuril  meeste arvestuses välja panna neli  ja naiste arvestuses kaks sportlast.

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Robert Päkk selgitas koondise valimise kriteeriume:  „Olose võistluste põhjal valitakse esimesele MK’le maksimaalselt neli meessuusatajat ja  kaks naissuusatajat. Eelmise hooaja põhjal on Ruka MK’le eelkvalifitseerunud Peeter Kümmel. See tähendab, et kõigi kolme võistluspäeva põhjal valitakse temale lisaks kolm parimat sportlast ülejäänud kolmele kohale meeste arvestuses. Valiku kriteeriumiteks on, et need kolm sportlast täidavad FIS punktide kriteeriumi (60 FIS punkti või vähem) ning omavad perspektiivi jõuda Rukal 40 parema sekka. Kahe parima naissuusataja valimisel on kriteeriumiteks 90 FIS punkti või vähem ja samuti perspektiiv jõuda Rukal 40 parema sekka. Ka naiste puhul arvestatakse kõiki Olose starte.“

Esmakordselt võistluse ajaloos on võimalus jäkgida ka online ülekannet aadressil www.kestavyysurheilu.fi/tv  Ülekanne  algab umbes 15 minutit enne esimest startit.

Tykkikisat Programm

Reede 13.11.

Sprint (KL). Kvalifikatsioon kell 10:00, finaalid alates 13:00.

Laupäev 14.11.

Kell 10:00 Naised 10 km KL

Kell 11:00 Mehed 15 km KL

Pühapäev 15.11.

Kell 10:00 Naised 5 km V

Kell 11:00 Mehed 10 km V