Jooksmine

Moonika Pilli uuendas Soomes 24-tunni jooksu Eesti tippmarki

1 minutit lugemist
Moonika Pilli 5. koha karikaga. Foto: erakogu
Moonika Pilli 5. koha karikaga. Foto: erakogu

Moonika Pilli 5. koha karikaga. Foto: erakogu

Moonika Pilli sai täna keskpäeval Soomes Espoos sisetingimustes lõppenud 24-tunni ultrajooksul Endurance naistest 5. koha Eesti tipptulemusega 194,452 kilomeetrit. Varasem tippmark kuulus Siiri Pildi nimele, mille ta jooksis möödunud aastal Sillamäel, läbides ööpäevaga 184,299 kilomeetrit.

Moonika Pilli sõnul ei tähenda 24-tunni jooksul osalemine kindlasti mitte seda, et ta hakkabki nüüd ultrajooksudele keskenduma. “See oli lihtsalt üks ekspromt mõte, mille tahtsin ära proovida. Jäin registreerides algul joone alla, sain kutse alles jaanuaris. Seega mingit erilist valmistumist selleks ma ei jõudnud teha. 15 aastat haiglas 24-tunnised valveid tehes olen harjunud üleval olema. Et ma nii paljuks võimeline olin, üllatas mind ennastki,” ütles Pilli ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Kasutasin algusest peale rahulikku taktikat, mis aitas mul nii pikalt kesta. Esimesed 100 km tulid ikka väga kergelt. Kui oli näha, et minu taktika toimib ja selle pealt on võimalik joosta üle kehtiv Eesti naiste rekord, siis keskendusin sellele ja pingutasin täiega, kuigi jalad olid juba täiesti kanged.” Viimased 2,5 tundi ei suutnud ta enam ühtegi jooksusammu teha, lihtsalt sundis ennast kõndima. “Nüüd on see tehtud ja nähtud, mida 24-tunni jooks endast kujutab. Kuigi emotsioonid on kogu sellest võistlusest väga ägedad, siis rohkem ma seda kindlasti enam ei tee,” lubas Pilli.

Teistest eestlastest sai Liina Kesmaa 7. koha 188,297 kilomeetriga, Raili Rüütel 8. koha 186,223 kilomeetriga ja Marika Roopärg 27. koha 107,518 kilomeetriga. 24-tunni jooksu võitis soomlane Jari Soikkeli, kes läbis ööpäevaga 253,916 kilomeetrit. Naistest võitis rootslanna Therese Fredriksson 222,558 kilomeetriga.

Endurance ultrajooksu tulemused