KergejõustikMuud alad

MM hõbe Maicel Uibo võistleb Tallinnas rahvusvahelisel mitmevõistlusel

2 minutit lugemist
Maicel Uibo. Foto: Scanpix
Maicel Uibo. Foto: Scanpix

Maicel Uibo. Foto: Scanpix

Nädalavahetusel toimub Lasnamäe kergejõustikuhallis nimekate osavõtjatega rahvusvaheline mitmevõistlus, mille raames jagatakse ka Eesti mitmevõistluse meistrimedalid. Seni avaldatud võistlejate nimekirjale lisandus täna kümnevõistluse MMi hõbe Maicel Uibo, kes on otsustanud Tallinnas sel nädalavahetusel kaasa teha oma ainsa talvise mitmevõistluse.

Mitmevõistlusel osalevad kümne riigi sportlased. Lisaks Eesti mitmevõistlejatele asuvad võistlustulle Ukraina, Hispaania, Prantsusmaa, Poola, Suurbritannia, Norra, Soome, Iirimaa ja Läti mitmevõistlejad. Meeste seitsmevõistlusel on osalejaid 16. Starti on tulemas kolm mitmevõistlejat, kelle tippmargid on tugevamad kui 6240 punkti. Rahvusvaheline mitmevõistlus sai täna täiendust Eesti parima mitmevõistleja Maicel Uibo näol, kes äsja saabus USAst. 2018. aasta sisemaailmameistrivõistluste pronksmedali mehe isiklik rekord on 6265 punkti.

Paremuselt teise isikliku tippmargiga on Tallinnasse tulemas ukrainlane Oleksiy Kasyanov, kes on seitsme alaga kogunud 6254 punkti. Esmakordselt on Lasnamäe kergejõustikuhalli tulemas Euroopa valitsev sisemeister Jorge Urena Hispaaniast. Urena seitsmevõistluse tippmargiks on 6249 punkti. Kohale on tulemas ka kaks prantsuse mitmevõistlejat, Ruben Gado ja Jeremy Lelievere, isiklikud rekordid on vastavalt 6014 ja 5997 punkti.

6000 punktist tulemust võib oodata ka Paweł Wiesiołekilt Poolast. Seni on mehe 7-võistluse tippmargiks 5986 ning kümnevõistluses 8204. Eestis esindavad tugevematest võistlejatest veel Karl Robert Saluri (KJK Järvala, 6051 p), Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport, 5762 p), Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev, 5804 p) ja juba sel aastal võistelnud ning isikliku rekordi 5807 punktini seitsmevõistuses viinud Risto Lillemets (KJK Saare). Stardinimekirjast leiab ka Mikk-Mihkel Arro (Rakvere KJK ViKe), kelle isiklik rekord 5825 punkti pärineb aastast 2009.

Naiste viievõistluses on stardinimekirjas 23 mitmevõistlejat, sealhulgas 15 välisvõistlejat. Nimekamad viievõistlejad saabuvad meile Ukrainast – Eesti kergejõustikuhuvilistele hästi tuntud 2013. aasta seitmevõistluse maailmameister Hanna Kasyanova (4748 p) ja U20 vanuse maailmarekordiomanik Alina Shukh (4602 p), viimane neist on Tallinnas käinud kolmel aastal ning triumfeerinud neist kahel korral.

Esmaskordselt teeb rahvusvahelisel mitmevõistlusel kaasa Hispaaniast pärit tulevikutäht Maria Vicente. Noorele eale vaatamata on Vincente võitnud juba U18 maailma- ja Euroopa meistritiili ning on ka valitsev U20 Euroopa meister seitsmevõistluses. Samuti hoiab Hispaania rahvusrekordit 5-võistluses tulemusega 4412 p. Eelmainitud kolmele naisele pakuvad veel konkurentsi, Adrianna Sulek Poolast (4385 p), ukrainalannad Rimma Buinenko (4323 p) ja Daryna Sloboda (4322 p).

Eesti sportlastest on stardis Mari Klaup-McColl (TÜ ASK, 4100 p), Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev, 4015 p), Katre Sofia Palm (Audentese SK, 3891 p), Margit Kalk ( Tartu SS Kalev, 3880 p) jt.