Suusatamine

MK-avaetapil Rukal stardib kolm Eesti suusatajat

1 minutit lugemist
Henri Roos. Foto: erakogu
Henri Roos. Foto: erakogu

Henri Roos. Foto: erakogu

29. novembrist kuni 1. detsembrini toimuvale esimesele murdmaasuusatamise maailmakarikasarja etapile Soomes Rukal võitlesid endale koha välja kolm Eesti suusatajat – Marko Kilp, Henri Roos ja Martin Himma. Nemad pääsesid võistlema eelmisel nädalavahetusel Põhja-Soomes Olosel peetud esimese lume võistluste tulemuste põhjal.

Marko Kilbi sõnul ei ole tema eesmärgid madalad. “Tean, milliseid sõite olen seal teinud. Plaanis on enamasti sprindietapid, mis toimuvad Euroopas. Vähemalt kuuel etapil proovin osaleda,” ütles Kilp Jooksjale. “Paarissprinti teen ka, aga kus peale sprindi on ka nädalavahetusel distantsisõit plaanis, pole välistatud et ka mõnel neist stardin,” lisas ta.

Kellega Kilp paarissprinti suusatab, kas Henri Roosiga? “Elame-näeme, kes kellega sõidab. Meil kiireid poisse Eestis teisigi,” arvas Kilp, kes valmistus eelseisvaks hooajaks üksi. “Eks hooaeg näitab, kuidas mul õnnestus üksi treenimine.”

Henri Roos seadis endale eesmärgiks teha enda MK-sarja parim tulemus. “Sprindis võib hea õnnestumise korral isegi punktikoha eest võidelda. Pärast Ruka on mul järgmisena plaanis 21.-22. detsembril toimuv Planica MK-etapp. Edasipidine sõltub juba vastavalt tulemustele,” rääkis Roos.

Martin Himma jaoks on tegemist esimese MK-stardiga, mistõttu on tal raske kindlalt eesmärki panna. “Palju oleneb päevast ja vormist, tahaksin päeva lõpus olla rahul enda sõiduga. Eesmärgiks on võimalikult hea koht saavutada ja et see oleks parem kui 60. koht,” lausus Himma. Tal on ka teistel etappidel plaanis osaleda. “Oleneb kindlasti vormist ja loodetavasti läheb see ainult paremaks,” lisas ta.