Triatlon

Mitmekülgne noorsportlane pürgib tippu triatlonis

1 minutit lugemist

15-aastane Gregor Rasva jõudis möödunud aastal kolme spordiala Eesti meistrivõistlustel pjedestaalile: esikoht triatlonis, teine koht kergejõustiku keskmaajooksus ja kolmas koht ujumises.

Juulikuisel Valga triatlonil selgusid ka vanuserühmade Eesti meistrid. Gregor Rasva edestas eakaaslasi B vanuseklassis (s 2005/2006), samuti jättis seljataha kõik A vanuseklassi (s 2003/2004) triatleedid. 375 meetri ujumise lõpetas ta liidrina, vanema vanuseklassi võistleja Sander Aavik tema järel. 10 km jalgrattasõidus püsisid nad pool distantsi koos.

„See pani mind imestama,” lausus Gregor. „Sandri tugevaim ala on rattasõit ja enamasti jään temast maha. Distantsi teises pooles jäingi maha, aga hoidsin tempot, vahe liiga pikaks ei läinud.”

2,5 km jooksu teises pooles sai Gregor aru, et võib liidrit püüda, mis ka õnnestus. Finišijoone ületas ta 20 sekundit enne rivaali.

„Olin kaks aastat püüdnud Sandrit võita ja mitte kunagi varem ei tulnud see välja, aga lõpuks sain hakkama!” rõõmustas ta võidu üle, mida pidas möödunud suve lemmiksaavutuseks.

Vigastused pole Gregorit siiani vaevanud. Üle-eelmise aasta kõiki triatlonivõistlusi pidas ta raskeks: „Suvi oli täis tagasilööke, joosta hästi ei saanud, sest igal võistlusel hakkas pistma.”

Raskel momendil sisendab noormees endale, et see ei kesta kaua, vaid läheb üle. Sama on tema sõnul ka heade hetkedega, mis samuti mööduvad.

Lugu triatleet Gregor Rasvast ilmus 2021. aasta veebruari Jooksjas (nr 1,71).
Loe täispikka lugu Jooksja diginumbrist, mida saab tellida SIIT.