JooksmineSeiklus ja matkasportUudised

Mine reisima Minski jooksupäevale!

2 minutit lugemist

minskijooksupaev.Kutsume reisima koos meiega Minski jooksupäevale (5/10/21 km distantsid) 13.-16. septembril 2019. Septembri teisel nädalavahetusel peetakse Valgevene pealinnas Minskis pidulikult linna päeva ja alates 2013. aastast kuulub programmi ka nii rahvarohke kui tugev poolmaraton koos 5 ja 10 km distantsidega.  2018 oli üritusel osalejaid 60 000 ümber. Rajad on maha märgitud kesklinna suurte magistraalide ja parkide asfaldile. Tegemist on huvitava reljeefiga ja väga heakorrastatud kattega trassiga, mida läbides jääb silma mõndagi kaunist. Seega sobib see jooks hästi ka rahvasportlastele. Tänavu on eriti hea võimalus Minski jooksule minna, kuna see ei lange seekord kokku Tallinna maratoniga, mis alati paljude jooksvate eestlaste plaanides.

Jooksupäevale registreerimise viimane tähtaeg on aadressil info@venderloo.ee 1. august 2019. Registreerides ja reisi maksumust tasudes tuleb anda teada, millisel distantsil 15. septembril Minskis soovitakse osaleda. Valida on 5,5 km ajavõtuta ja ajavõtuga, 10,55 km ajavõtuta ja ajavõtuga ning 21,1 km ajavõtuga distantsid. Osavõtutasu (olenevalt distantsist 7-23 eurot) on reisi hinna sees. Kui 1. augustiks on registreerunud vähemalt 20 sõitjat (kutsutud on ka jooksjate saatjad), siis registreeritakse kõik vastavalt valitud distantsile. Seejärel asub Venderloo jooksjaile jooksupäeva reeglitega lubatud tasuta Valgevene viisat taotlema, milleks tuleb täita 10. augustiks vastav ankeet, anda pass ja üks passipilt. Stardimaterjale jagatakse Minskis nädal enne jooksu 2.-7. septembril ja Venderloo Minski partner võtab rinnanumbrid välja ning toob grupile hotelli.

Jooksupäevale starditakse 13. septembri hommikul Pärnust, kui Tallinnast tulijaid on märkimisväärselt, võidakse need Pärnu tuua. Õhtuks jõutakse läbi Läti ja Leedu Valgevene linna Lidasse, kus saab kindluse juures ja kultuuripargis jalutada ning sörkida 14. septembril külastatakse kristallitehast „Neman“, vaadates nostalgilist ja samas perfektset tootmist, külastades tehase muuseumi ja üliodavat tehasepoodi. Teel Minskisse külastatakse Stalini liinide sõjamuuseumi, kus saab imetleda esinduslikku sõjamasinate muuseumi, sõjaaegseid punkreid ja muid kaitserajatisi ning isegi kuulipildujast või kahurist tulistada ja tankisoomusel sõita. Pärastlõunaks jõutakse Minskisse, kus majututakse kesklinnas otse jooksudistantsi stardi-finiši kõrval olevasse hotelli „Jubileinaja“. Veel jõuab käia bussiga linnaekskursioonil, tutvuda omal käel linnaga ja järgmise päeva võistlusrajaga tutvuda.

Pühapäeval, 15. septembril antakse kell 11 start nii poolmaratonile, 5 kui 10 km distantsile. Jooksu järel külastatakse Minski lähedal ehedalt Valgevene rahvakultuuri ja mitmesugust käsitööd tutvustavat Dudutki vabaõhumuuseumi ja jääb aega Minskis jalutamiseks. Õhtul aga võiks nautida hinnalt vägagi sobivat ja maitselt suurepärast valgevene kööki, külastades hotelli naabruses asuvat rahvusrestorani „Traktir“. Aga muidugi on ka teisi õhtustamisvõimalusi.

Esmaspäeva, 16. septembri hommikul külastatakse kuulsat Komarovka kinnist toiduturgu ja seejärel asutakse koduteele, et hilisõhtuks Pärnu jõuda. Reisi hind on 325 eurot, mis sisaldab bussitransporti kogu reisi vältel, kolme ööd koos heade hommikusöökidega Lida ja Minski neljatärnihotellides, jooksude osavõtumakse ja Valgevene tervisekindlustust. Alates viie inimese grupist on võimalikud hinnasoodustused.  Hinnas ei ole kristallitehase piletit (10 eurot), Stalini liinide piletit (6 eurot) ja atraktsioonidel osalemist, Dudutki piletit (10 eurot).

Vajalik on viimasest reisipäevast arvestades veel vähemalt 90 päeva kehtiv pass. Registreerida info@venderloo.ee Kalvin Eisenschmidt tel +372 5189 441 või Enn Hallik tel +372 5103 712 ennhallik@gmail.com.