fbpx
Jooksmine

Lõikustest taastuv Kenny Kivikas võitis Rõuge viie järve jooksu

2 minutit lugemist
Kenny Kivikas jooksu finišisse jõudmas. Foto: Võrumaa Spordiliit
Kenny Kivikas jooksu finišisse jõudmas. Foto: Võrumaa Spordiliit

Kenny Kivikas jooksu finišisse jõudmas. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja kuuenda etapina täna õhtul kavas olnud Rõuge viie järve jooksu võitis kahest jalgade lõikusest taastuv orienteeruja Kenny Kivikas, kes pani oma paremuse konkurentide ees maksma libedal ja märjal tehnilisel metsalõigul.

Kenny Kivikas (Tartu ülikooli ASK) läbis 9 km pikkuse põhijooksu distantsi ajaga 34.04,7. Teisena lõpetas Rauno Palmi (Tartu Kalev) tulemusega 34.21,2. Kolmanda koha sai Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) ajaga 35.26,4. Kivikase sõnul tuli võit talle raskelt. “Esimesed ca 4 km kruusateel osutus minu jaoks kõige raskemaks osaks. Viimased kaheksa kuud on äärmiselt keerulised olnud jooksu osas ning jooksumehed osutasid visa lahingu anda,” ütles Kivikas ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Metsa jõudes tõstis ta tempot ja sai jälitajatega vahe sisse. “Seejärel tekkis võimalus rahulikumalt hingata ja jooksu nautida. Rada ei olnud füüsiliselt nii raske, kuid see-eest mõnusalt tehniline. Päris pikalt oli trass veetud lihtsalt metsa, kus eelnevalt teerada puudus. Loodan, et ka teised osalejad nautisid veidi teistsugust rada. Kutsun kõiki harrastajaid asfaldijooksude kõrval ka maastikujooksudele. See tuleb kasuks ka siledal maal jooksmisele,” soovitas Kivikas.

Ta käis mullu septembris ja tänavu jaanuari lõpus mõlema jalaga operatsioonidel Soomes. “Septembris lõigati kandluust üleliigsed nukid ära. Sama asjaga olin eelnevalt käinud Eesti arstide juures operatsioonidel 2014. ja 2017. detsembris, kuid siis ei lõigatud piisavalt palju luud maha ja luunukk kasvas seetõttu tagasi. Luu juurdekasv tekitas ühe väikese kõõluse põletiku ning see tuli samuti ära lõigata mõlemal jalal. See toimus jaanuari lõpus. Vahepeal ei saanud ma joosta ühtegi kilomeetrit pool aastat,” tõdes Kivikas.

Aprillis jooksis ta kaks nädalat ja pidi seejärel neli nädalat pausi tegema. “Alternatiivsed treeningud on küll organismi funktsionaalset poolt aidanud, kuid jooksmine on ikkagi nii spetsiifiline spordiala, et viimane ületulek jooksu peale oli väga vaevaline. Nüüd lähebki iga päevaga olukord paremaks ning ootan järgmisi võistlusi,” lisas Kivikas.

Rauno Jallai jaoks tuli kolmes koht seevastu kindlalt. “Jäin kuskil 3.-4. kilomeetril Raunost ja Kennyst maha ning maastikulõigul lasin tempo alla. Võtsin rahulikult, kuna rada oli märg ja libe ning homme vaja Rõuge maastikumaratonil 42 km joosta,” lausus Jallai.

Naistest võitis jooksu Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 41.36,9, edestades järgmist lõpetajat üle kolme minuti. Teisena jõudis finišisse Sirli Hanni (Silja Sport) tulemusega 44.39,7. Kolmas koht kuulus Kristi Helekivile 45.09,9-ga.

Rõuge viie järve jooksu tulemused