Muud aladOrienteerumine

Mattis Jaama sai suusaorienteerumise MK-etapil ühisstardiga lühirajal 5. koha

1 minutit lugemist
Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit
Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Mattis Jaama. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Mattis Jaama saavutas täna Põhja-Rootsis Vindelni suusakeskuses jätkunud suusaorienteerumise maailmakarikaetapil ühisstardist lühirajal 5. koha, mis on tema senise karjääri kõrgeim koht MK-etappidel.

Ühisstardist toimunud võistlusel püsis Mattis Jaama kogu võistluse vältel paremate hulgas. Väga tasavägise võistluse finišis mahtus meeste esikuuik 30 sekundi sisse. Mattis Jaama alistas lõpuspurdiga soomlase Tero Linnainmaa, edestades teda 2 sekundiga, saades lõpuajaks 44.03.

„Täna õnnestus rajal kõik väga hästi: orienteerumistehniselt ei tulnud sisse ühtki viga ja ka sõit sujus. Ma ei kukkunud kordagi ega jäänud teiste taha ummikutesse kinni, sain omas rütmis sõita. Rajaprofiil oli ka sobiv, rada kulges suuremas osas mööda paaristõukeid nõudvaid kitsaid radu, kuid need paiknesid pigem lauge reljeefiga maastikuosal. Ühisstardist võistlused sobivad mulle,“ ütles Mattis Jaama. Varem on ta olnud edukas eelkõige sprindisistantsidel, kus EM-il saavutanud 5. koha (2017 Soomes) ja MK-etapil 12. koha (2018 USA-s).

Võidu pälvis täna suusaorienteerumise tituleerituim atleet maailmas, 46-aastane 8-kordne maailmameister Eduard Hrennikov Venemaalt ajaga 43.35. Teise koha saatuse otsustas kolme mehe heitlus finišisirgel. Soomlane Tuomas Kotro napsas teise koha (43.41) ja rootslane Markus Lundholm kolmanda koha (43.42). Šveitslane Gion Schnyder jäi neljandaks (43.43).

Kui meeste esiviiskus olid viie erineva riigi sportlased, siis naiste seas jagus esiviisiku kohti vaid Venemaa ja Rootsi sportlastele. Eestlastest sai Daisy Kudre parimana 8. koha ajaga 43.39.  „Olen natuke pettunud, et ei suutnud ühisstardist lühirada nii sujuvalt sõita kui oleksin tahtnud. Lasin rajal end häirida minust selgelt aeglasemalt sõitnud, kuid möödasõitu mittevõimaldanud kaasvõistlejatest, mistõttu tegin vähemalt pooleminutilise vea. See viga tõukaski mu välja esikuuikust. Esikolmikusse pääsemiseks olnuks täna siiski olnud vaja ka paremaid teevalikuid. Raja lõpuosas suutsin jälle endast maksimumi anda ja see teeb heameelt – füüsiline vorm on järelikult hea,“ lausus Kudre.

Doris Kudre sai 23. koha ajaga 47.02 ja Epp Paalberg 27. koha ajaga 47.47. Võistluse võitis venelanna Anastassija Trapeznikova (41.45), järgnesid rootslanna Isabel Salen (41.50) ja venelanna Tatjana Oborina (42.06).