TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Muud aladOrienteerumine

Mattis Jaama ja Daisy Kudre kaitsesid suusaorienteerumises Eesti meistritiitlit

1 Minutit lugemist
Tõnis Erm, Mattis Jaama ja Sander Linnus. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Tõnis Erm, Mattis Jaama ja Sander Linnus. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Haanjas 19. jaanuaril, suusaorienteerumise tänavuste Eesti meistrivõistluste lühemad distantsid – sprint ja sprinditeade. Rajameister Taivo Timmusk valmistas ette valmistanud väga põnevad ja tehnilised rajad. Värska orienteerumisklubi Peko tõestas taas, et on suusaorienteerumises selgelt Eesti tugevaim klubi – Peko liikmed võitsid kõik põhiklasside kullad ja veel palju muudki.

Põhiklasside mullused sprindi võitjad Mattis Jaama ja Daisy Kudre kaitsesid oma tiitleid suure varuga. Meeste 3,1 km rajal oli Mattis Jaama ajaks 17.29 ning ta edestas Tõnis Ermi (TA OK) 1.29 ja Sander Linnust (OK Peko) 2.14. Naiste 2,6 km rajal edestas Daisy Kudre oma õde Dorist 2.10 ja Piret Pärnikut 2.49, kõik kolm esindavad Värska klubi Peko.

Juunioridest osutusid parimateks Kaarel Vesilind (SRD) ja Kristel Kõivo (OK Peko). Sprinditeates sõitsid kaheliikmelised võistkonnad kuus lühikest (1,5-2 km) vahetust ning siingi kaitsesid tiitleid Peko võistkonnad. Kui eelmisel aastal tuli Daisy Kudre Eesti meistriks ühes võistkonnas oma ema Ingrit Kalaga, siis seekord võitis ta tiitli paaris oma õe Dorisega. Aeg 59.25 oli ligi neli ja pool minutit kiirem kui hõbedaga lõpetanud Rakvere OK naiskonnal Silvia Luup-Epp Paalberg. Kolmandaks tuli Tartu klubi Ilves duo Kaisa Sander-Katrina Ojavee, kes kaotasid võitjale juba 8.03.

Ka meeste teatesõidus oli Mattis Jaamal eelmisel aastal võites teine paarimees – Gion Schnyder. Seekord tuli paaris Kevin Hallopiga pidada maha tõsine lahing oma klubi teise koosseisuga Sander Linnus-Kristjan Linnus. Lõpuks jäi Peko I ja Peko II võistkonda lahutama vaid 48 sekundit. Pronksi võitis OK Ilvese paar Rimmo Rõõm-Andres Rõõm, kes jäid omakorda hõbedameestest vaid 18 sekundi kaugusele.

Kahe nädala pärast ootab Eesti suusaorienteerumise koondist ees sõit Türgisse, kus toimuvad Euroopa meistrivõistlused.