fbpx
Jooksmine

Maru Järvejooksude sarja avab 40. jooks ümber Pühajärve

2 minutit lugemist
40. jooks ümber Pühajärve

20. juubelit tähistav Maru Järvejooksude sari alustab laupäeval, 10.juulil Otepääl, kui kell 12.00 antakse start 40. jooksule ümber Pühajärve.

2021. aasta on Maru Järvejooksude sarjas juubelite aasta. Esimest korda toimus Järvejooksude Sari 2002. aastal, mil sarja kuulusid jooksud ümber Viljandi, Pühajärve ja Ülemiste järve. Seega toimub 2021. aastal Järvejooksude Sari juba 20. korda, kus joostakse ümber Harku, Pühajärve ja Ülemiste järve. Lisaks sarja juubelile tähistavad ka kaks jooksu ümmargust tähtpäeva. Harku järve jooks toimub juba 50. korda ja ümber Pühajärve joostakse juba 40. korda. Vaid Ülemiste järve jooks peab veel aasta ootama, et siis 2022. aastal tähistada juba oma 50. toimumiskorda.

Maru Järvejooksude sarja kõik kolm jooksu pakuvad erinevaid emotsioone ja on erinevate pikkustega. Sarja etapid pakuvad jooksusõpradele head motivatsiooni suvekuudel harjutada ja kasutada Maru Järvejooksude sarja ettevalmistuseks sügisel toimuvale maratonile või poolmaratonile.

Laupäev, 10. juuli: 40. jooks ümber Pühajärve.
Otepää piirkonna suurimale ja kauneimale järvele tehakse 10,7 km tiir peale juuli teisel laupäeval ja pühapäeval, 11.juulil on kõigil võimalus osaleda ka Pühajärve pargitriatlonil. Peale sportlikku nädalavahetust Pühajärvel jääb 3 nädalat aega, et lihvida ka kiiruslike võimeid ja valmistuda sarja lühimaks järvejooksuks.

Laupäev, 31. juuli: 50. jooks ümber Harku järve.
Kõigile jõukohane 6,6 km Harku järvering sobib ideaalselt joosta üheks tempojooksuks või rahulikus tempos tervisekilomeetrite kogumiseks. Peale Harku järvejooksu jääb 4 nädalat aega valmistuda sarja viimaseks ja pikimaks järvejooksuks.

Laupäev, 28. august: 49. jooks ümber Ülemiste järve.  
Vaid üks kord aastas, augusti lõpus toimub unikaalne jooksuelamus, mil saab joosta või kõndida 13,8 km vahetult ümber tallinlaste joogiveeallika. Lisaks järvejooksule toimub Ülemiste jooksupäeva raames ka 5 km pikkune Ülemiste metsajooks.

Tippjooksjaid peaksid motiveerima sarja igal etapil ja koondarvestuses kuuele esimesel mehele ja naisele ettenähtud rahalised auhinnad.
Maru Järvejooksud on hea võimalus veeta perega sportlik päev, sest igal etapil toimuvad enne järvejookse ka Tere lastejooksud ja lapsed jooksevad tasuta!
Maru Järvejooksude sarja lõpetanutele ehk kõigile kes on saanud tulemuse kirja kõigil kolmel jooksul on auhinnaks  50€ Brooksi raha!
Kõigile, kes registreerivad Maru Järvejooksude sarjale, on juubelihooaja puhul sarja juubelis?rk .

Eelregistreerimine nii sarjale kui Pühajärve jooksule kestab kuni 8.juuli keskööni.
Maru Järvejooksude info ja registreerimine  https://stamina.ee/et/jarvejooks/ .

 

Info: Urmo Raiend 5019572