fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Mart Maasikrand ja Marju Villak jooksid Gröönimaal maratoni

1 minutit lugemist

Mart Maasikrand ja Marju Villak jooksid 20. oktoobril ekstreemsetes tingimustes Gröönimaal Kangerluarsukis maratoni nimega Polar-Circle-Marathon. Maasikrand sai 47 lõpetanud mehe seas ajaga 4:45.24 22. koha. Villak läbis distantsi 5:59.0-ga ja oli 14 lõpetanud naisest 13. Võit läks Taani ajaga 3:02. Kokku lubati Gröönimaa maratoni starti 100 jooksjat. Maratoni tulemused
,

Mart Maasikrand hakkas talvel maratoni jooksmise võimalust otsima pärast seda kui mõned aastad tagasi vana-aasta jooksu raames maraton ära jäi. “Olles seepärast pisut kuri ja pahane otsustasin otsida interneti avarustest talviseid maratone ning vaadata, kas need ka talve tõttu ära on jäetud. Mida rohkem otsisin seda põnevamaks asjalood läksid. Leidsin, et nii Arktikas Põhjapoolusel kui ka Antarktikas Lõunapoolusel joostakse maratone. Lõunapoolusel suisa 100 km pikkune ultramaraton. Hinnad neil jooksudel osalemise eest algasid 10 000 EUR-i kandist, lisaks sellele pidi ise vastavalt kas Argentiina lõunatippu võis siis kuskile Norrasse kohale saama. Samas leidsin ka, et Gröönimaalgi on korraldamisel vähemalt kaks maratoni, üks nende pealinnas Nuukis ja teine polaarjoone taga Kangerluarsukis,” kirjutas Maasikrand oma blogis.

,
Eestlased omavahel kooskõlastatult Gröönimaale ei läinud, kuigi Marju Villak avastas Facebookis, et üks eestlane on ilmselt veel minemas. Mõlemad oli üllatunud, kui kohtusid Taani lennujaamas. “-21 kraadiga joosta ei ole mingit probleemi. Sel aastal suusatati ju Tartu maratoni -26 kraadiga,” rääkis Maasikrand ETV saates Ringvaade. Ometi kujunes Gröönimaa maraton seni korraldatutest tugeva tuule tõttu raskeimaks. “Esimesed 7 kilomeetrit oli koos tuulefaktoriga külma ligi -40 kraadi,” ütles Marju Villak. Ühes orus tundis ta ka korraks hirmu, sest kaks meetrit vasakul asus kuristik ja tuul puhus paremalt. Igaks juhuks läbis ta ohtliku paiga kükakil. Esimese 6 km läbimiseks kulus Villakul tund aega, sest lumi ulatus kohati põlvini. Korraldajad üritasid enne starti küll rada sisse teha, aga tugev tuul tuiskas selle uuesti täis.
,
Marju Villak tahab järgmisena Islandil joosta 50 km pikkust maratoni. Mart Maasikrand plaanib eelseisval nädalavahetusel osaleda Haanja 100 Jalal. “Üritaks ikka 100 km 15 tunniga kokku saada,” arvas ta.
,
JOOKSUPORTAAL
Korraldajate foto mullusest maratonist