fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Mariel Merlii Pulles sai MMil 10 km klassikas 55. koha

1 minutit lugemist
Mariel Merlii Pulles. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix
Mariel Merlii Pulles. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Mariel Merlii Pulles. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/Scanpix

Mariel Merlii Pulles sai täna Austrias Seefeldis jätkunud suusaalade maailmameistrivõistlustel naiste 10 km eraldistardist klassikasõidus 74 suusataja seas 55. koha, kaotades nendel võistlustel teise kuldmedali võitnud norralannale Therese Johaugile 4.14,6.

Enne võistlust seadis eestlanna endale eesmärgiks 40 hulka jõudmise. “Rada oli väga raske. Sula ja päike. Pidamine kadus lõpus ära, raske oli viimastest tõusudest üles saada,” kommenteeris Pulles. pärast võistlust. “Terve aeg pidi korralikult tööd tegema.”

Eesti suusakoondise treeneri Anti Saarepuu sõnul ei olnud olud kerged, aga kõigile võrdsed. “Näha oli, et tema tahtmine tõusudest üles rassida oli tugev,” lausus Saarepuu. “Ega Marieli põhidistants oligi sprint. Eks ta täna tahtnuks ka 40 piiri peale sõita. See ei õnnestunud, aga igati korralik MM. Sprint ju õnnestus väga hästi.”

Maailmameistriks tulnud norralanna Therese Jouhaug läbis 10 km ajaga 27.02,1. Hõbemedalile suusatas end rootslanna Frida Karlsson (+12,2). Pronksmedalile käis rebimine norralanna Ingvild Flugstad Östberg ja soomlanna Krista Pärmäkoski vahel. Napilt jäi peale norralanna (+35,6), soomlanna jäi esimesena medalita (+37,0).

Naiste eraldistardist 10 km tulemused