fbpx
Jooksmine

Mari Boikovi tagasitulek algas Vändra maratoni võiduga

2 minutit lugemist
Mari Boikov

Mari Boikov. Foto: Mallor Malmre

Täna toimunud 46. Vändra maratoni võitis Margus Luhtoja ajaga 2:52.01, kes suutis teda lõpus jälitanud ja teise koha saanud valgevenelast Maksim Remezaud edestada vaid kümne sekundiga. Naistest võitis maratoni pikka aega vigastuse tõttu jooksuvõistlustelt eemal olnud Mari Boikov (Täppsportlased) ajaga 3:03.10.

Viimati võistles Boikov üle pooleteise aasta tagasi. Tõsi küll, eelmisel nädalavahetusel jooksis ta küll Kõrvemaa kevadjooksul, kus sai 7. koha, ent seal ta ennast nii hästi ei tundnud. Poolteist aastat tagasi reievigastusele järgnes Achilleuse kõõluse operatsioon. Mullu detsembrist hakkas Boikov omal käel uuesti harjutama nii palju kui jalg lubas. “Täna jalad pidasid ilusti vastu. Vahel annab jalg küll tunda, aga laseb kõike teha. Olen talvest saadik treeninud. Ise ka üllatusin, et suutsin Vändra maratoni teise poole, kus puhus vastutuul, joosta ainult kolm minutit aeglasemalt kui esimese poole,” ütles Boikov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teisena lõpetas Klarika Kuusk (Treeningpartner) 3:11.28-ga. Kolmandaks jooksis end Katrin Laikre tulemusega 3:35.41.

Margus Luhtoja plaanis alustada tempos 4 minutit kilomeetrile. “Kui start ära käis, siis panin esimestega minema ja mõte jooksis seda teed, et võtan esimese kannale, kelleks osutus siis teada/tuntud Läti maratonimees Valdis Nilovs. Ta pani ikka korraliku tempo peale, läbides kilomeetreid keskmiselt 3.40-ga. 5-6 kilomeetril hakkasin mõistusele tulema, et sellise tempoga jätkates pean teises sussid kraavi viskama ja lasin ta minema,” kirjeldas Luhtoja maratoni kulgu.

21 km peal oli meeste vahe ligi kaks minutit, kolmas mees asus Luhtojast umbes sama kaugel ja neljaski Valgevene jooksja Maksim Remezau polnud kolmandast väga kaugel. “Peale poolt maad hakkas kohatine vastutuul tempot juhendama. Sain infot, et ka Valdis Nilovs maadleb, ei kaugene väga ja tagant pole ka veel meestel plaanid maha maetud,” lausus Luhtoja, kes 37 kilomeetril püüdis lätlase kätte ja läks mööda.

Ent Nilovs ei olnud veel alla andnud. Natukese aja pärast üritas ta uuesti Luhtojale kandu näidata ja mööduski. “Kilomeetri pärast läksin uuesti ja ega mul see samm palju parem polnud, aga ju tal seis hapum ja mingi aja pärast sain väikese vahe sisse,” rääkis Luhtoja. Kaks kilomeetrit enne finišit jõudis temani info, et tagant tulijaga vahe väheneb, milles veendus ka ise tagasi vaadates. “Paarsada meetrit enne staadionile jõudmist suutsin endasse sisendada, et nii vilets mu samm siiski pole, et tagant tulija mind kätte saaks. Jälitajaks osutus poolel maal neljas olnud Valgevene jooksja. Oli raske teine pool, aga finišijoont ületades sai vaev sõna otseses mõttes pärjatud,” sõnas Luhtoja. Talle kui Vändra maratoni võitjale pandi kaela pärg.

Kolmanda koha sai Vändras lätlane Valdis Nilovs ajaga 2:54.48. Samas toimunud poolmaratoni võitis Martin Tarkpea 1:17.44-ga. 16 km jooksu võitis Cris Poll (SK ProRunner) tulemusega 59.58 ja 8 km jooksu Oliver Kulbas 29.37-ga.

Vändra maratoni kõik tulemused