fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Mari Boikov võitles Paavo Nurmi maratonil välja teise koha

1 minutit lugemist
Mari Boikov (vasakul) Paavo Nurmi maratoni autasustamisel. Foto: Aivar Ridamäe
Mari Boikov (vasakul) Paavo Nurmi maratoni autasustamisel. Foto: Aivar Ridamäe

Mari Boikov (vasakul) Paavo Nurmi maratoni autasustamisel. Foto: Alar Ridamäe

Klubi Treeningparter jooksja Mari Boikov suutis täna vaatamata 27-kraadisele palavusele Soomes Turus Paavo Nurmi maratonil välja võidelda teise koha ajaga 3:11.19. Tulemus ise ütleb, et tegemist oli karmi ilmaga. Maratoni võitis Soome lipu all võistelnud serblanna Biljana Cvijanovic 3:05.06-ga.

“10 kilomeetrit suutsin aega hoida, siis hakkas vaikselt tempo langema. Teine pool läks enam-vähem samas tempos, kuid tavalisest aeglasemalt. Organism on siiani hullus seisus, sööki ja jooki vastu ei võta,” tõdes Boikov pärast maratoni lõpetamist. Maratoni võitnud serblanna tahtis joosta olümpianormi, kuid erinevalt Boikovist pidas vastu pool maad ja andis siis samuti ilmale alla. “Keha oli täiesti läbi ja kuumarabanduse eelses seisundis. Paar korda mõtlesin isegi katkestada, aga otsustasin ikkagi lõpuni tiksuda,” märkis Boikov.

Kuna ta tahtis suvel veel ühe jooksu teha, otsustas Paavo Nurmi maratoni kasuks. “Soome on lähedamal, ei kulu nii palju raha kui mujale Euroopasse minnes. Lootsin, et ehk Soomes tuleb ka normaalne ilm, aga ei tulnud,” tunnistas Boikov, kes pani end maratonile kirja kuu aega tagasi. Eesti meistrivõistlusteks loodab Boikov maratonist ära taastuda. “Kuna palavaga tuli tempo tavalisest tublisti aeglasem, on ehk taastumine selle võrra kiirem,” arvas Boikov.

Mari Boikovi vaheajad:
5 km 18.43
10 km 38.13
15 km 59.31
21,1 km 1:27.49
24,5 km 1:44.13
31,1 km 2:16.47
36,1 km 2:39.49