fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Maratoonar Evelin Talts saab teist korda emaks

1 minutit lugemist
Evelin Talts jooksmas möödunud aastal Tallinna maratonil. Foto: Mallor Malmre

Evelin Talts jooksmas möödunud aastal Tallinna maratonil. Foto: Mallor Malmre

2012. aastal Londoni olümpiamängudel maratonijooksus Eestit esindanud ja veel mullu maratoni Eesti meistrivõistlustel Kaisa Kuke järel hõbemedali võitnud Evelin Talts saab eeloleval suvel teist korda emaks.

Prognoosi järgi peaks laps sündima 5. juuli kandis. „Ega mul polnud seda lapsesaamist enam kuhugi lükata ka. Viimane aeg,“ ütles tänavu mais 39-aastaseks saav Talts Jooksuportaalile. Veel ei ole teada, kas tegemist on poisi või tüdrukuga. Kuid see polegi oluline. Peaasi, et laps oleks terve.

„Praegu ma loomulikult jooksuvõistlusteks ei valmistu. Ei plaani ka pärast beebi sündi jooksuradadel hakata esimeste kohtade eest võitlema. Kindlasti jätkan jooksutrennidega, aga seda siiski tervisespordi võtmes,“ kinnitas praegu spordiseltsis Spartas ABS Express, TBA ja Functional Body rühmatreeningute treenerina töötav Talts. „Treeneritööd lapseootus ja sünd ei häiri absoluutselt,“ lisas ta.

Ta pidas trenn oma tööks ning pikka kolmeaastast emapuhkust võtta ei kavatse. Ma pole haige ega vigastatud. Trenni saan normaalses koguses ikka teha. „Kolm aastat ma nüüd küll ilma trennita ei suuda elada. Sügisest alustan kindlasti treeningutega kui mitte varem,“ lubas Talts. Tema esimene laps – poeg Tristan saab aprillis 12-aastaseks. „Peale Tristani sündi hakkasin trenni tegema juba sünnitusmajas,“ meenutas Talts.

JOOKSUPORTAAL