Jooksmine

Maratoni medalivõitjad võidutsesid Kütioru maastikujooksul

2 minutit lugemist
Rauno Jallai Kütioru maastikujooksul. Foto: Võrumaa Spordiliit
Rauno Jallai Kütioru maastikujooksul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Rauno Jallai Kütioru maastikujooksul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja eelviimase ehk 11. etapina täna kavas olnud 8. Kütioru maastikujooksu võitsid maratoni Eesti meistrivõistluste pronksmedali omanik Rauno Jallai ja kuldmedali omanik Marion Tibar.

KJK Lõunalõvi esindaja Jallai läbis tõsisel maastikul kulgenud 9 kilomeetri pikkuse trassi ajaga 33.18,2. “Võit tuli suhteliselt raskelt, kuna rada oli mõnusalt väljakutsuv oma pikkade tõusude ja järskude laskumistega. Jooksin alguses kohe järgnevatega vahe sisse, et mitte lõpu peale jätta. Tallinna maraton annab ikka jalgades tunda ka, aga 30-minutilise pingutuse kannatasin ära,” rääkis Jallai ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Homme stardib mees juba Tartu rattamaratonil. “Praegu on treeningkoormused suhteliselt all ja hooaja lõpp ka juba paistab, siis saab korralikult ära taastuda, et uue hooga edasi minna,” lisas tänane võidumees.

Teisena lõpetas täna Jallai järel Eno Vahtra tulemusega 34.59,5. “Jooksu esimest poolt üritasin kergemalt-kontrollitult joosta, sest rajaprofiili vaadates tundus konservatiivne lähenemine olevat tulus – suured tõusud. Rauno läks varakult oma teed, jooksin joogipunktini üksi, mis järel Margus Koor astus kandadele. Peagi sain temaga ühel laskumisel vahe sisse ja suutsin seda lõpuni hoida ja ehk isegi kasvatada,” ütles Vahtra.

Rajal esines mõningaid kukkumisi ja ka tema ei pääsenud sellest viimasel laskumisel, kus kontaktist maapinnaga sai spordiriietele uue värvikuue. “Viimane tõus oli juba vormistamise küsimus,” märkis Jallai. Kolmanda koha saigi M40 vanuseklassi parim Margus Koor (KJK Lõunalõvi) ajaga 35.40,7.

Marion Tibar Küioru maastikujooksul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Marion Tibar Küioru maastikujooksul. Foto: Võrumaa Spordiliit

Naistest võitis Kütioru maastikujooksu sarja liider ja kuus päeva tagasi maratonijooksus Eesti meistriks kroonitud Marion Tibar ajaga 39.08, finišeerides koos maratoni Eesti meistrist elukaaslase Raido Mitiga.

“Pingutasin küll, aga täna ei maksimumiga ei jooksnud. Kuna ma sarja viimasel etapil ei saa osaleda, siis otsustasin täna joosta, et sarja arvestus kokku saada (12st jooksust läheb arvesse 9). Kütioru rada on väga vaheldusrikas ja mulle meeldib,” lausus Tibar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Maratonist on tal taastumine hästi sujunud. “Käed on isegi valusmad kui jalad, sest maratonil tegin kätega palju tööd,” märkis Tibar. Nüüd teeb ta võistlemises pausi ja stardib järgmisena Tartu Linnamaratonil.

Teisena lõpetas Kütioru maastikujooksu Sirli Anni (Silja Sport) 40.59,0-ga ja kolmandana Johanna Udras (Võru Suusaklubi) ajaga 42.54,0.

8. Kütioru maastikujooksu tulemused