TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Marathon des Siimusti tõi Jõgevale jooksma ligi 100 inimest

1 minutit lugemist
Marathon des Siimusti osalejad rajal jooksmas. Keskel (kollases) Joel Juht. Korraldajate foto

Marathon des Siimusti osalejad rajal jooksmas. Keskel (kollases) Joel Juht. Korraldajate foto

Möödunud pühapäeval toimus Jõgeval tervisejooks Marathon des Siimusti, kus ligi 100 inimest lõi kaasa Joel Juhti viimasel treeningul enne ultramaratoni Sahara kõrbes.

Jooks algas kell 9.30 Virtuse spordihoone eest, kulges edasi Jõgeva kergematel teedel ning kulmineerus Siimusti metsaradadel, jõudes lõpuks välja ka Siimusti lastekodusse. Kolme tunni jooksul vaheldus maastik pidevalt üles-alla ning pani proovile osalejate vastupanuvõime. Marathon des Siimusti näitel ei olnud tegemist tavapärase jooksumaratoniga, vaid 5+5 formaadis jooksuga, kus 5 minutit jooksu vaheldus 5 minuti kõnniga ning kus põhieesmärk oli tunda liikumisest rõõmu ja nautida kevade algust imeilusas looduses.

Osalema tuli 95 jooksjat, kellest kõige vanem 49-aastane. Jooksjaid kosutati raja ääres ka sooja teega ning metsa keskel sai hetkeks peatuda ning janu kustutada. Jooksul osalenud Birgit Käsperi sõnul osutus rada heaks eneseületuseks nii mõnelegi osalejale.

“Rada ise oli paras katsumus, mudane, pehme ja libe. Jooksime 5 minutit ja kõndisime 5 minutit ning pidev pulsivahetus pani korralikult proovile. Nii mõnigi jooksja ületas ennast mitmekordselt, joostes esimest korda nii pikka maad,” ütles Käsper. Teise osaleja Sandra Kattai sõnul läbis kogu maratoni hea sünergia inimeste vahel ning huvitavat kogemus pakkus ka Siimusti lastekodu külastamine.

Marathon des Siimusti puhul oli ühtlasi Joel Juhti viimase treeningetapiga enne maailma raskeimat ultramaratoni, mis leiab aset 7.-17. aprillil Marokos Sahara kõrbeliivadel. Ultramaratonil osalemisega soovib Joel Juht toetada Siimusti Metsatarekese treeningplatsi rajamist.

Marathon des Siimusti video