fbpx
Jooksmine

Liis-Grete Arro võitis rajarekordiga Rapla talvejooksu

1 minutit lugemist
Liis-Grete Arro pani võit hüppama. Foto: erakogu
Liis-Grete Arro pani võit hüppama. Foto: erakogu

Liis-Grete Arro pani võit hüppama. Foto: erakogu

Rapla jooksuklubi eestvedamisel eile toimunud 38. Rapla talvejooksu võitis korraldajaklubi oma mees Mardo Lundver, naistest näitas kiiremat minekut Liis-Grete Arro, kes uuendas 3 km distantsil nii enda isiklikku kui ka rajarekordit.

Mardo Lundver lõpetas 5 km pikkuse meeste distantsi ajaga 15.41. “Enne lähet oli võrdlemisi loid olek, polnud väga jooksmise tuju, ega seda niiöelda õiget tunnet. Samas, kui stardipauk kõlas, siis tärkas spordimehehing ning lidusin esimesena minema, säilitades liidripositsiooni kuni finišini. Lõppaeg küll mõnevõrra kehvem kui eelmisel aastal, kui tulemuseks 15.17,” rääkis Lundver ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Mullu pidas ta Arvi Alamaaga õlg-õla kõrval maha põneva duelli maha, millest tollal õnnestus võitjana väljuda. “Seekord minu poolt kontrollitud etteaste esikohale. Väike lisakäik jäi sisse, kuid üldiselt andsin endast parima. Lõpus võtsin tempot veidi alla, kui võit juba kindel. Finišis tõstsin käed ja silmad taeva poole, pühendades selle võidu oma varalahkunud emale, keda meie seas nüüdseks paar päeva vähem kui kolm aastat pole,” sõnas võidumees.

Teisena lõpetas Mardo Lundveri klubikaaslane Kalev Hõlpus tulemusega 15.54 ja kolmandana Enari Tõnström tulemusega 15.59.

Naiste 3 km pikkuse distantsi võitis Liis-Grete Arro (Täppsportlased) ajaga 10.33, mis on Rapla talvejooksu uus naiste rajarekord. Teise koha sai tema klubikaaslane Liliana Torn 11.12-ga ja kolmanda koha Margit Mälter (Sparta) 11.42-ga. “Ettevalmistusperiood alles hakkas, seega kiirusega olen rahul. Võit tuli küll kindlalt, aga praegu pole aega mõelda kohtadele. Vaja on tööd teha ja liikuda õigete startide suunas,” ütles Arro.