JooksmineKasulikkuTERVIS & TOITUMINE

Liis-Grete Arro ja Merilin Taimre jagavad mõtteid tossude ja riiete valikul

3 minutit lugemist

Tossud on kevad-suvel 2017 palju enamat kui treeningvarustuse element. Trendikatest spordijalanõudest on saanud eneseväljenduse, elustiili ja moeka naise garderoobi kohustuslik kaaslane. Adidase “saadikud”, tahtejõuline jooksutreener Liis-Grete Arro ja päikseline blogija, fitnessi harrastaja Merilin Taimre (www.PaljasPorgand.ee perenaine) jagasid oma mõtteid ja eelistusi nii tossude kui riiete valikus.

MIDA JA MIKS?

paljasporgand5

Merilin Taimre

Merilin: Varustuse valin ikka vastavalt treeningule – kui teen jõusaalis kardiot või ülakeha trenni, mille juurde käib soojenduseks sörk, siis on küll alati Boostid jalas. Kui aga tegu on “jalapäevaga”, siis on vaja tugevama toestusega tosse, sest raskete koormuste tõstmisel jalalihaste tugevdamiseks ei tohi kand jalanõust n-ö läbi vajuda.

Liis-Grete: Minu jaoks on tähtis mugavus ja kergus, mingil määral ka võimalikult positiivne ja elurõõmus värvigamma. Olen inimene, kellel on pidevalt palav, seega peab riietus olema õhuke ja hästi hingav. Armastan jahedat olemist, tavainimese jaoks lausa külma keskkonda. Ehk on selle põhjuseks, et lisaks jooksmisele talisuplen.

MISSUGUNE?

Merilin: Kõige lemmikumad on musta värvi riided, eriti tossud. Alati kui must element on juures, tunnen erilist power’it, must annaks nagu võitluslikku jõudu ja vastupidavust, loob minu jaoks meeleolu.

Liis-Grete: Mida erksamad on värvid, seda parem, ma armastan värvi! Kollased, kontrastid, särtsakad kombinatsioonid – see olen mina. Mida erksam, lõbusam, erinevam, seda parem meeleolu, isu trenni minna ja seda rohkem on ka motivatsiooni.

HUVITAV FAKT?

Merilin: Alustasin blogimisega 2014 nime all Paljas Porgand ja keskendusin oma fitnessi teekonna jagamisele, motivatsiooniklippide loomisele ja teiste inspireerimisele läbi kogetu. Vähetuntud ja põnev fakt adidase kohta on olnud minu jaoks see, et nende tütarfirma on Reebok.

Liis-Grete: ei tule midagi pähe – olen üsna praktiline ja vähenõudlik sportija. Küll aga saan aru, kui miski on väga hea! Nagu needsamad Boostid näiteks.

KUI TIHTI JA KUI PALJU?

Merilin: Mõne jaoks vist päris hull ülestunnistus, aga mul on kokku umbes 20 paari tosse, mida kannan vastavalt olukorrale, meeleolule, ülejäänud riietuse värvidele. Uusi tosse varun ikka korralikult, nii 5-6 paari aastas.

liisgrete3

Liis-Grete Arro

Liis-Grete: Kui kellelgi on vaja laenata, võib minu poole pöörduda. Tosse on mul kuskil 10 paari jooksuks, vabaaja jalatsitega kokku 25 paari.

TRENNIMOTO

Merilin: Nii nagu elus, nii ka spordis – kasv ja areng hakkab mugavustsoonist väljudes!

Liis-Grete: Ärka naeratuse ja sörgiga – või vähemalt mingilgi viisil enda liigutamisega. Joostes ära kümme, veel parem 30-40 minutit, on enesetunne lihtsalt võrreldamatu. Värske õhk on organismile super, maastiku pinnas hoiab jalgu ja põlvi, õues on imelised ilmad ja laevad positiivselt. Kui vihma kardad, pane kilekas peale. Pole kehva ilma, on kehv riietus ja kehv suhtumine. Isegi kui ei ole jooksutuju, jookse kasvõi paarsada meetrit – küll sealt läheb juba kergemaks ja tekib isu, siis sa enam ei peatu. Iga algus on raske ja kõik algab otsusest teha esimene samm!

LEMMIKUD?

Merilin: Kõige lemmikumad on mustad Boostid. Vabal ajal on asendamatud Tubularid – neid kannan kevadest sügiseni, läheb nii teksade-dressidega kui kleidiga suvel. Uuem leid on NMD-d, ka väga lahedad värvikombinatsioonid ja stiil.

Liis-Grete: Ideaalne trenniriietus minu jaoks on UltraBoostX oranžid tossud, kerge maika ja lühikesed liibukad. Õhku ja kergust tahan! Läbi aegade lemmikud on adidase trenniliibukad, mõnega jooksen ikka juba palju aastaid – nii palju, et isegi augud on sisse kulunud, kuid ära ikka ei raatsi visata, kasutusmugavus ei lase.  

 INNOVATSIOON: Adidas lõi UltraBOOST X naise füsioloogiale mõeldes

Just naiste keha- ja jalakujule loodud UltraBOOST X jooksujalanõu toob põnevat innovatsiooni ja unikaalset disaini, seda igas mõttes. UltraBOOST X loomisel kasutati ARAMIS-nimelist süsteemi. Ülima täpsusega tehti liikumisanalüüse ja jälgiti keha koormusi mõistmaks, millised punktid ja piirkonnad naise jalal vajavad enim toestust  ning kuidas lahendada jooksmisega seotud väljakutseid: villid ja küünevigastused, valud ja krambid. Nii loodi UltraBOOST X, milles jooksjad tunnevad end paremini kui kunagi varem ja saavutavad ka paremaid tulemusi – vigastustevabalt.Shoe