JooksmineSPORDIALADÜritusedUudised

LHV Maijooksule registreerijate arv on lähenemas kümne tuhande piirile

1 minutit lugemist
Foto: www.marathon100.com

LHV Maijooksule registreerijate arv läheneb juba kümne tuhande piirile. Soodsam registreerimine kevadisele liikumise suursündmusele lõpeb emadepäeval, 14. mail. 

 20. mail Tallinna Lauluväljakul toimuvale LHV Maijooksule käib aktiivne registreerimine. Viimaste päevade üha kasvav registreerimisaktiivsus lubab tänavuse liikumisaasta suurimale kevadsündmusele kokku tuua taas üle kümne tuhande harrastaja.

 LHV Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed osaleda traditsioonilisel seitsme kilomeetri pikkusel distantsil ja kolme kilomeetrisel Rimi tütarlastejooksul. Rada võib läbida nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta distantside vahel. Jooksu- ja käimisrajad viivad osalejad Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele.

 Enne starte toimub MyFitness soojendusvõimlemine asjatundlike treenerite eestvedamisel. Rajal antakse maijooksulistele hoogu juurde arvukates ergutuspunktides. Kõiki lõpetajaid ootab toetajate poolne hinnaline kingikott, ainulaadne seemnemedal ning traditsiooniline laevareisi pakkumine Tallinkilt.

 Lauluväljaku peaareenil toimuvale Limpa lastejooksule soovitavad korraldajad aja paremaks planeerimiseks lapsed eelregistreerida ürituse kodulehel: http://www.jooks.ee/et/maijooks/lastejooksud

 Tallinna Lauluväljakul on 20. mail avatud ka suur tervisemess, kus on esindatud spordi- ja vaba-aja kaupade pakkujad, tutvuda saab erinevate tervisetoodetega ning registreerida liikumissündmustele. Üle mitme aasta on taas avatud ka ülipopulaarne meestehoid.

 Päev kulmineerub autasustamise ja traditsioonilise LHV Maijooksu kevadkontserdiga, kus esineb Karl-Erik Taukar Band.

 Terve maikuu jooksul (1.-31. maini), saab kaasa teha ka virtuaalsel lastejooksul ja Maijooksu kombol, mis sobivad igale liikumisharrastajale. Kuna esimesest Maijooksust möödub 35 aastat, siis on selle auks tänavune virtuaalne Maijooksu kombo just 35-kilomeetri pikkune. Distants tuleb kuu aja vältel läbida kas joostes või käies jõukohaste osade kaupa, kuni 35 kilomeetrit täis saab. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides Maijooksu kombo läbida oma väljavalitud marsruudil maikuu jooksul.

 Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne viie aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

 Eesti suurimale naiste liikumissündmusele LHV Maijooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee