fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Laura Suur sai USA-s kõrgetasemelisel krossijooksul 43. koha

1 minutit lugemist

Ameerikas San Francisco ülikoolis õppiv ja treeniv Laura Suur sai 14. oktoobril hooaja ühel kõrgetasemelisemal Wisconsin Adidas XC Invitational võistlusel 6 km maastikujooksus 305 osaleja seas 43. koha ajaga 20.52, olles oma võistkonna parim.
,
“Tempo püsis esimese poole vältel väga rahulik, mistõttu grupp palju ei lagunenud. Tundsin end mugavalt ning isegi nautisin jooksu. Pärast 3 km vahefinišit anti esimene nüke, mis venitas jooksjate rivi pikemaks. 4 km joonel toimus järgmine tempomuutus, mille ma hämmastaval kombel maha magasin. See kilomeeter kulges paljuski ülesmäge ning grupiga uuesti liitumine käis hoolimata pingutustest üle jõu. Maha jäämine oli suur suur viga,” hindas Laura oma etteastet. Ta jäi 305 jooksja seas üksi, kui lõpuni oli veel enam kui 1 km, millest 500 meetrit vastu tuult ning 500 meetrit laugelt mäkke finišisse. “Jätsin sellesse viimasesse kilomeetrisse kogu oma energiavarud,” ütles Laura. Ise arvab ta, et grupiga koos püsides oleks ta võinud olla esimese 30 hulgas.
,
Võistkondade arvestuses saavutas San Francisco ülikooli naiskond 17. koha. Kokku osales 44 võistkonda, kellest 19 kuulub USA 30 parema hulka. Jooksu võitis Washingtoni ülikooli naiskond. Individuaalselt oli parim Sheila Reid Villanova ülikooli naiskonnast ajaga 20.00. Võistluse tulemused ja jooksu video
,
JOOKSUPORTAAL
Fotol: Laura Suur hooaja ühel tähtsamal võistlusel. Mike Scott.