Talisport

Laskesuusatamise noorte ja juunioride MM võõrustab sportlasi 36 riigist

1 minutit lugemist
foto: Hendrik Osula.
foto: Hendrik Osula.

foto: Hendrik Osula.

Juba vähem kui kuu aja pärast võõrustab Otepää selle talve suurimat Eestis toimuvat spordisündmust – laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlusi. Akrediteerimistähtaja lõpuks on oma osalemise kinnitanud 36 riiki, kelle seas nii tuntuid laskesuusatamise riike kui ka eksootilisi osalejaid lõunariikidest.

Osalevad riigid: Austraalia, Austria, Belgia, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene, Brasiilia, Bulgaaria, Kanada, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Gruusia, Saksamaa, Kreeka, Gröönimaa, Ungari, Itaalia, Jaapan, Kasahstan, Läti, Leedu, Moldova, Norra, Poola, Rumeenia, Venemaa, Sloveenia, Serbia, Šveits, Slovakkia, Rootsi, Türgi, Ukraina ja USA.

Kokku oodatakse Tehvandile võistlema ligi 350 sportlast. Võistlustel osalevate sportlaste nimekiri läheb lukku 11. veebruaril, kuid juba täna on võistluste peakorraldaja Aivar Nigol kindel, et oodata on nimekaid külalisi. “Noorte ja juunioride võistlused on olulised nii sportlaste endi kui ka kogu koondise jaoks. Kui vanemad sportlased saavad võistelda pea igal nädalal rahvusvahelises tippklassis, siis noortel selliseid võimalusi läbi hooaja nii palju pole. Seetõttu on ka maailmameistrivõistlused märgilise tähtsusega ning paljudel juhtudel panevad just MM-i medalid aluse pikale sportlaskarjäärile,” sõnas Nigol.

Peakorraldaja rõhutas ka fakti, et MM-i näol on tegemist noorte ja juunioride hooaja kõige olulisema võistlusega, kuhu pannakse välja parimad koondised. “Kahtlemata on oodata tipptasemel võistlust, mis pakub palju emotsioone, põnevaid lõpplahendusi ning loodetavasti ka võidurõõmu meie enda kodupublikule,” oli Nigol lootusrikas.

Võistlused toimuvad 26. veebruar – 4. märts Otepääl Tehvandil. 25. veebruaril oodatakse kõiki spordisõpru võistluste avatseremooniale.

Võistluse korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond ja Visit Estonia.

Võistluse kava: otepaa.biathlon.ee

Võistlused Facebookis: https://www.facebook.com/events/1936263419968850/