Suusatamine

Laskesuusatamise MK-etapi 20 km distantsil oli parim eestlane Rene Zahkna

1 minutit lugemist
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera
Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Rene Zahkna. Foto: Jarek Jõepera

Kolm Eesti laskesuusatajat startisid täna Rootsis Östersundis jätkunud maailmakarikasarja avaetapil meeste 20 km pikkusel eraldistardist individuaaldistantsil, neist parimana sai Rene Zahkna 59. koha.

Kui kolm esimest tiiru läbis Zahkna puhtalt, siis viimases tiirus tegi ta kaks möödalasku. Vaatamata heale laskmisele kaotas mees sõidus võitjale prantslasele Martin Fourcade´le üle seitsme minuti (+7.20,7). “Praegu miskipärast ei tule sõit üldse välja, keha ei tee koostööd,” ütles Zahkna Jooksjale. Kalev Ermits piirdus 66. kohaga (+7.55,3). Esimeses tiirus eksis ta ühe korra, teise läbis puhtalt, kolmandas eksis taas ühe korra, kuid viimases tiirus tegi koguni neli möödalasku.

Esimest hooaega laskesuusatamises alustanud Raido Ränkel ei ole veel laskmisega “sina peale” saanud, sest nelja tiiru peale kokku eksis ta 13 korral. Esimeses tiirus ei tabanud ta nelja, teises tiirus kolme, kolmandas tiirus kahte ja viimases tiirus taas nelja märki. Ränkel sai 105 lõpetaja seas 102. koha (+16.32,5).

“Eks peab aega andma mulle, see laskmine ei tule üle öö, eriti pulsi pealt. Treeningutel suudan juba täitsa hästi tegutseda, kuid võistlustel veel mitte. Kaheksa kuuga ei saa samale tasemele, kui on teised laskesuusatajad,” tõdes Ränkel Jooksjale. “Olen pigem algaja sel alal, ise ei põe, et nii palju mööda lasen, tean, et kõik tuleb ajaga,” lisas ta. Ränkeli sõnul ongi esimesel aastal pigem eesmärk MK-normi pidevalt täita ja kui laskmine hästi õnnestub, siis võib kõike juhtuda, et punktidele sõita.

Prantslased võtsid täna koguni nelikvõidu. Martin Forcade eksis vaid ühe korra viimases tiirus ning läbis distantsi ajaga 53.11,9. Teisena lõpetanud tema kaasmaalame Simon Desthieux tegi samuti ühe möödalasu, kuid teises tiirus, kaotades finišis võitjale 12,7 sekundiga. Kolmanda koha sai Quentin Fillon Maillet kolme möödalasu juures (+1.50,8).