Jooksmine

Laskesuusatajad pakkusid ümber Pühajärve jooksul konkurentsi

3 minutit lugemist
Kuus paremat meest autasuastamisel. Vasakult: Rauno Jallai, Jaanus Kallaste, Raido Ränkel, Raido Mitt, Bert Tippi ja Janar Juhkov. Foto: Ahto Jakson
Kuus paremat meest autasuastamisel. Vasakult: Rauno Jallai, Jaanus Kallaste, Raido Ränkel, Raido Mitt, Bert Tippi ja Janar Juhkov. Foto: Ahto Jakson

Kuus paremat meest autasuastamisel. Vasakult: Rauno Jallai, Jaanus Kallaste, Raido Ränkel, Raido Mitt, Bert Tippi ja Janar Juhkov. Foto: Ahto Jakson

DELFI Järvejooksude kolmanda osavõistlusena tänase palava ilmaga toimunud 38. ümber Pühajärve jooksu võitsid Jaanus Kallaste ja Marion Tibar, neile pakkusid konkurentsi treeninglaagris talviseks võistlushooajaks valmistuvad laskesuusatajad.

Treeningpartneri esindaja Jaanus Kallaste, kes on ka sarja liider, suutis täna vaatamata kuumusele 10,7 km pikkuse raja läbida ajaga 36.24,9. Temast jäi 14 sekundi kaugusele Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) ja 17 sekundi kaugusele Eesti laskesuusakoondise juures treeniv Raido Ränkel.

Esikolmik ja lisaks Raido Mitt jooksid kuni viienda kilomeetrini koos, siis läks Rauno Jallai eest ära. “Kaks kilomeetrit enne lõppu püüdsin ta kinni, aga Mitt jäi maha. Edasi jooksime kuni rannaalani koos. Tegin lõpuspurdi ja võtsin võidu,” rääkis Jaanus Kallaste ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Mees ise ka imestas, et suutis teise järvejooksu järjest võita. “Olen saanud korralikult treenida ja vigastusi ei ole olnud. Eesti meistrivõistluste 10 000 m jooksust olid küll esimesel kahel kilomeetril jalad kanged, aga edasi läks päris heaks,” seletas Kallaste.

Teise kohaga leppima pidanud Rauno Jallai rahule ei jäänud. “Üritasin pärast viiendat kilomeetrit eest ära saada. Sain küll väikse vahe sisse, kuid pärast tõusu järgnenud laskumisel tulid Jaanus Kallaste ja Raido Ränkel järgi. Jaksu ei olnud, et ette vedama minna. Raido eest suutsin lõpus veel ära joosta,” muljetas Jallai.

Raido Ränkel oli oma kolmanda kohaga rahul, sest ei seadnud jooksu eesmärgiks. “Kahenädalase laagri pealt isegi hästi. Viimased kolm kilomeetrit kannatasin teistega koos joosta ja suutsin ikkagi neile konkurentsi pakkuda. Eile tegin Tehvandil 180-190 pulsiga tugeva anaeroobse treeningu rullidel. Minu jaoks ei olnud tänane jooks prioriteet. Kui oleks prioriteet olnud, siis arvan, et oleksin võidu ära napsanud,” lausus Ränkel. Ta on Pühajärve jooksu alati kui võimalik kaasa teinud. Täna lõppes tal treeninglaager ning mees sõitis jalgrattal lõdvestuseks Võrusse, kus veedab mõned puhkusepäevad.

Täna neljandana lõpetanud Raido Mitt tunnistas, et külmetas vahepeal, mistõttu pidi ka 10 000 m Eesti meistrivõistlustest eemale jääma. “Mõtlesin küll täna starti tulla, aga tundsin, et minekut ei olnud lõpus,” sõnas Mitt. Ta lubas nüüd paar vaba päeva võtta kosumiseks, et siis uuesti treeningutega alustada.

Parimad naised autasustamisel. Vasakult: Meril Beilman, Marion Tibar, Maria Veskla, Minna Kuslap, Kadiliis Kuiv ja Anne-Ly Palm. Foto: Ahto Jakson

Parimad naised autasustamisel. Vasakult: Meril Beilman, Marion Tibar, Maria Veskla, Minna Kuslap, Kadiliis Kuiv ja Anne-Ly Palm. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis ümber Pühajärve jooksu Marion Tibar (Head Inimesed) ajaga 40.51,7. Vaid kahe sekundiga kaotas talle laskesuusataja Meril Beilmann. “Jooksime algusest peale koos. Kui Meril tagant tuli, võtsin talle sappa. Üsna kohe saime Liis-Grete Arro kätte ja kolmandal kilomeetril ka  Minna Kuslapi. Viienda kilomeetrini jooksin Merili taga. Kuna tema tempo läks alla, läksin ise vedama, et Minnaga vahe sisse teha. Nii jooksime kahekesi pea lõpuni välja, mina vedasin. Pärast suurt tõusu tõstsin tempot, et mitte asja lõpu peale jätta, kuid lõpusirgeks tõusis Meril mulle kõrvale. Kiirendasin nii palju, kui suutsin,” ütles Tibar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. See on tal esimene kord, kui on lõpuspurdiga võitnud.

Teisena lõpetanud Meril Beilman ütles, et tegi Pühajärve jooksu kaasa vahelduse mõttes suusatreeningutele. “Läksin mõnusalt jooksma. Treeningkoormused on laagris päris suures olnud. Päris palav oli küll. Kehale tulid külmavärinad. Kui piisavalt juua ja mineraalained tarbida, siis ei ole midagi hullu,” lausus Beilman. Kolmanda koha sai Maria Veskla (Sparta) ajaga 42.42,3.

Pärast kolme järvejooksu juhib meestest DELFI Järvejooksude sarja Jaanus Kallaste, kelle edu Bert Tippi ees on ligi viis minutit. Kolmandal kohal on Janar Juhkov (Treeningpartner). Naistest on liider Maria Veskla (Sparta). Tesel kohal asub Anne-Ly Palm (SK ProRunner) ja kolmandal Liis-Grete Arro (Täppsportlased).

38. ümber Pühajärve jooksu tulemused