Jooksmine

IBU laskesuusatamise maailmakarikaetapp esmakordselt Otepääl

1 minutit lugemist

Sel nädalalõpul, 10.–13. märtsil, peetakse Tehvandi Spordikeskuses tõelist spordipidu. Esmakordselt toimub Eestis BMW IBU laskesuusatamise maailmakarika etapp ja seda koos publikuga. Sündmus, mida on Eesti laskesuusatamise sõbrad kaua oodanud. Kui neljapäevasel tööpäeval oli publikut veel tagasihoidlikult, siis reedene naiste sprint tõi tribüünidele juba ca 4000 pealtvaatajat. Nädalavahetusel oodatakse 6000 kaasaelajat.

Neljapäeval kõlas stardipauk meeste sprindivõistlusele, mille võitjaks osutus mitmekordne olümpiavõitja Quentin Fillon Maillet, kes läbis lasketiirud puhaste paberitega. Teise koha saavutas norralane Sturla Holm Lägreid (0+0) ning kolmanda koha sakslane Benedikt Doll (0+0). Väga hea tulemuse tegi ka leedukas Vytautas Strolia (0+0), kes tuli kuuendale kohale. Eesti meeste tulemusteks Kalev Ermits 44. koht (2+0), 55. Rene Zahkna (0+0) ja 85. Raido Ränkel (2+4).

Reedel oli kavas naiste sprindivõistlus, kus krooniti võitjaks prantslanna Julia Simon (0+1). Simoni jaoks oli see karjääri esimene sprindivõit. Teise koha saavutas sakslanna Vanessa Voigt (0+0), kes teenis välja enda MK sarja esimese poodiumikoha, ja kolmanda norralanna Karoline Knotten (0+0). Stardis oli ka neli Eesti naist, kellest parimana lõpetas Johanna Talihärm 46. kohal (0+1), 54. Regina Oja (3+0), 57. Susan Külm (2+2) ja 59. Tuuli Tomingas (0+2).

Jooksja sai ka kõik neli naist lühikeseks intervjuuks kaamera ette ning kuigi võistlus kellelgi kõige paremini ei läinud, siis on nad uhked ja rõõmsad, et selline suurvõistlus on Eestisse toodud. Vahetuid emotsioone rõõmsameelselt Johanna Talihärmalt saab näha siin: