TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Kuumust talusid Pühajärvel kõige paremini Roman Fosti ja Kaisa Kukk

1 Minutit lugemist
Roman Fosti Pühajärvel võitjana finišis. FOTO: MALLOR MALMRE/JOOKSUPORTAAL

Täna ligi +30-kraadises kuumuses toimunud järvejooksude sarja teise etapi – ümber Pühajärve jooksu võitsid Roman Fosti ja Kaisa Kukk.

Spordiklubi Stamina esindajal Fostil kulus 10,7 km pikkusel distantsil järvele tiiru peale tegemiseks aega 34.15,6. Teisena lõpetas palavust just mitte kõige paremini taluv Sergei Tšerepannikov (Treeningpartner) 34.51,5-ga. Fosti ja Tšerepannikov jooksid esimesed viis kilomeetrit koos. Distantsi teises pooles pani oma paremuse maksma Fosti. “Viimasel pikal tõusul ründasin. Laskumisel sain vahe sisse. Liiga vara hakkasin spurtima ja väsisin ära. Pidin natuke puhkama. Fosti nägi, et ma ei jaksa ja möödus minust. Talle sobib kuumus rohkem. Aeg tuli mul igatahes parem kui eelmisel aastal,” sõnas Tšerepannikov, kes on järvejooksude sarjas liider. Ta valmistub Pühajärvel laagris 19. juulil Viljandis toimuvateks 10 000 m Eesti meistrivõistlusteks. “Panen naelikud jalga ja hakkan valmistuma. 25 ringi naelikutega joosta on päris raske,” lisas Tšerepannikov. Kolmanda koha sai täna Priit Lehismets (Treeningpartner) 35.14,4-ga.
Naistest võidutses Pühajärvel üldarvestuses 38. kohal finišisse jõudnud Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 41.37,3. “Väga kerge jooks ei olnud. Tegemist oli paraja proovilepanekuga. Kuumus, mäed ja parmud. Alguses võtsin rahulikumalt. Üritasin võimalikult vähese energiakuluga esikoha ära võtta. Vahel vaatasin selja taha. Päris trenni eest jooks siiski ei olnud. Pidin ikka pingutama ka, kuid päris ribadeks ennast ei tõmmanud,” rääkis Kaisa Kukk Jooksuportaalile. Teine koht kuulus lätlannale Jolanta Liepinale 42.11,3-ga ja kolmas oli Moonika Pilli 44.04,6-ga. Kokku suutis kuumal suvepäeval distantsi lõpetada 729 jooksjat.
ümber Pühajärve jooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL