Jooksmine

Kuressaare linnajooksul uue kujundusega medalid

1 minutit lugemist
Kuressaaare linnajooksu uus medal
Kuressaaare linnajooksu uus medal

Juba 21. augustil toimuval 40. Kuressaare linnajooksul osalejad saavad kaela uue kujundusega medalid. Värviküllase ja nägusa medali omanikeks saavad kõik jooksupäeval osalejad ning virtuaaljooksul kaasalööjad. Medali lõpliku kujunduse autor on Sporrong Eesti kujundaja Kairo Antsaar.

 

Eelmine linnajooksu medal, millel oli kujutatud linnajooksu logo, oli kasutusel kaks aastat. Enne seda said osalejad pikkade aastate vältel kaela Kuressaare linna sümboolikaga medali. Et muuta medalit värviküllasemaks ja kaasaegsemaks, otsustatigi juubelijooksu aastal võtta kasutusele uue kujundusega medal.

„Medalile uue näo andmise idee tekkis juba peale eelmise aasta jooksu. Oli soov juubelijooksul osalejatele riputada kaela värviline ja ihaldusväärne medal. Medali kujunduse aluseks sai võetud kunagine Kuressaare linna kui Eesti Tervislike Linnade Võrgustiku linna logo. Kuna tähistame oma jooksuga Kuressaare linna sünnipäeva, sobis see ideaalselt, et üks unustusse vajunud Kuressaare linnaga seotud logo sai taas uue elu,”  kommenteeris uue medali kasutuselevõttu peakorraldaja Mati Mäetalu.

Kuressaare linnajooksu uus medal

 

Uuel  medalil on kujutatud Kuressaare linna siluett, millelt on leitavad nii linnus, kirikute tornid kui ka  veetornelamu. Kollasel taustal (viide Kuressaarele kui päikesepealinnale) on kujutatud jooksja ning selle kohal kaarega tekst „40. Kuressaare linnajooks”. Medali alumises servas on sarja „Liikudes tervemaks” logo ja sinisega aasta number. Ka sinisel on oma tähendus, sest tegu on kunagise Kuressaare linna lipuvärviga. Medalile lisab väärtust värviküllane pael.

Kuressaare linnajooksu korraldajad loodavad, et uue medali kasutuselevõtt annab osalejatele juurde motivatsiooni ja toob kaasa uusi kaasalööjaid.

Et tagada osalejate turvalisus, toimub Kuressaare Linnajooks kõiki kehtestatud piiranguid järgides. Võistluskeskusesse Kuressaare staadionil pääseb vaid nakkusohutuse kontrolli läbimisel. Staadionile siseneja peab esitama COVID-19 vaktsineerimise tõendi, läbipõdemise tõendi või negatiivse kiirtesti tulemuse. Sama nõue on kehtiv ka lastevanematele lastejooksu toimumisel 20. augustil. Tõendi esitamise nõue alla 18-aastastele ei kehti.

Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuluvale Kuressaare Linnajooksule saab registreerida veel kuni 18. augustini, kohapeal registreerimist ei toimu. Lisaks toimub 16.-31.augustini ka virtuaaljooks.