TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kuhu kadus jooksurajalt Mari Boikov?

1 Minutit lugemist
Mari Boikov Rapla Selveri suurjooksul. Foto: Mallor Malmre

Mari Boikov Rapla Selveri suurjooksul. Foto: Mallor Malmre

Mari Boikov tegi oma selle aasta viimase stardi 23. juulil Eesti meistrivõistlustel 5000 m distantsil, mille katkestas. Pärast seda ei ole teda enam jooksudel näha olnud.

„5000 m ei jaksanud joosta. Nädal enne seda osalesin 10 000 m Eesti meistrivõistlustel (seal sai Mari Boikov 8. koha – toim.), kus andsid vaagna külge kinnituvad kõõlused tunda. Põletik lõi välja. Algul mõtlesin pausi teha, kuid lõike joostes tegin lihase täiesti katki,“ rääkis Boikov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kui see vigastus hakkas juba ära paranema, harjutas Boikov edasi.

„Kaks ja pool nädalat tagasi astusin metsa all joostes kusagile auku. Sellest tekkis reie lihasesesse rebend ,“ ütles Boikov. Praeguseks on tema seis selline, et ÜKE harjutusi saab ta teha, aga joosta mitte. „Algul ei olnud võimalik istudagi, lihas oli rabe. Nüüd juba saan,“ lisas Boikov. Ta teeb lisaks ÜKEle hüplemisi ja võimleb. Mõne nädala pärast üritab uuesti sörkida.

Ultrajooksu taustaga Mari Boikov jätab 31. detsembril algava ultrajooksu Viimase Öö Unistus kindlasti vahele. „Poole aasta pärast ehk saab võistlema hakata,“ pakkus ta. „Tahan kõigepealt terveks saada, et mõnuga trenni teha,“ lausus Boikov. Ta ei ole kindel, kas võistlussporti enam tegema hakkab, sest ei tea, kuidas organism vastu paneb.