fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

KergejõustikMuud alad

Ksenija Balta sel hooajal ei võistle

1 minutit lugemist

Värsked uuringud kinnitavad, et Ksenija Balta on põlvevigastusest paranemas, ent käimasoleva hooaja on sportlane sunnitud siiski vahele jätma.

Balta teatas aprilli lõpus hooaja alguse edasilükkamisest talvel saadud aeglaselt paraneva põlvetrauma tõttu, mis sundis muutma ettevalmistava perioodi treeningplaane ja suvist võistlusgraafikut. Käesoleva nädala esmaspäeval ja teisipäeval läbiviidud uuringust selgus, et vigastus on küll paranemas, ent täielikuks paranemiseks läheb esialgselt prognoositust kauem. Seetõttu tuleb Baltal paraku vahele jätta tuleb kogu hooaeg, sealhulgas augusti lõpus Lõuna-Koreas Daegus toimuv MM.

Ksenija Baltat konsulteerib Eesti kergejõustikukoondise arst dr Mihkel Mardna. „Hea on see, et Ksenija vigastus siiski näitab paranemise märke. Paraku kulgeb paranemisprotsess tempos, mis ei soosi veel sel hooaja võistlussporti naasmist. Tänaste uuringutulemuste põhjal ei saa anda Ksenijale rohelist tuld augusti lõpus MM-il võistelda,“ lausus dr Mardna.

Treener Andrei Nazarov nentis, et olukorraga tuleb leppida. „Vigastus on vindunud pikemat aega ning erialaseid treeninguid pole saanud teha. Ksenijaga olukorda realistlikult analüüsides oleme mõttes läbi käinud erinevaid stsenaariume. Täna tegid uuringute tulemused lõplikult selgeks, et plaanid Daegu MM-ist tuleb maha matta. Ei ole ühtegi põhjendust, miks Ksenija edasine sportlaskarjäär ohtu panna, saates ta lõpuni paranemata vigastusega MM-ile. Eriti kuna suurim eesmärk – London 2012 – on praktiliselt ukse taga. Eks meil mõlemal on MM-ist kõrvalejäämisest tõsine kahju, aga õiged otsused ongi mõnikord rasked. Kindlasti läheb Ksenija järgmisele hooajale ja Londoni olümpiamängudele vastu kõrgete eesmärkidega,“ märkis Nazarov.

Balta jätkab taastustreeningutega – pilatesega ja jooksutreeningutega basseinis. Järk-järgult ajapikku lisanduvad treeningplaani ka erialased jooksu- ja hüppetreeningud.

Balta sai talvel parema põlve trauma, mille tagajärjel tekkis kõhrealune põrutuskolle. Uuringud näitasid, et reieluu sisemise põnda kõhre all on ~1,5cm läbimõõduga luuturse ala. Seda tüüpi vigastustest paranemist mõõdetakse mitte nädalate, vaid kuudega. Antud trauma puhul ei ole operatiivne sekkumine näidustatud.