fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Krusensterni jooksul kolmikvõit Rapla jooksuklubile

1 minutit lugemist
Krusensterni jooksu kolm kiiremat mees autasustamisel. Foto: Kain Väljaots
Krusensterni jooksu kolm kiiremat mees autasustamisel. Foto: Kain Väljaots

Krusensterni jooksu kolm kiiremat mees autasustamisel. Foto: Kain Väljaots

Rapla jooksuklubi eestvedamisel eile toimunud 29. Krusensterni jooksul trotsis vihmast ja tuulist ilma 57 jooksusõpra. Meestest jooksis ennast võitjaks Mardo Lundver Rapla jooksuklubist ja naistest oli võidukas Anne-Ly Palm spordiklubist ProRunner.

Meestest kuulus 4,2 km pikkusel distantsil Rapla jooksuklubile koguni kolmikvõit. Esikoha võttis Mard Lundver ajaga 13.31. “Jooksin ilma kellata, enesetunde järgi. Päris maksimumi ei pidanud välja panema, kuid tegin siiski tugevapoolse pingutuse, mitte ei läinud niisama lonkima. Eks vihmane ja tuuline sügisilm pani jalad automaatselt väledamalt liikuma. Eelmise aasta ajale kaotasin 11 sekundiga. Arvi Alamaa nimele eelmisest aastast kuuluv rajarekord 13.03 jäi püsima, kuid see polnud ka eesmärgiks seatud,” rääkis Lundver ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta läks pelgalt esikoha peale välja. “Üldiselt oli hea vaheldus, jätkan trennilainel. Kohalikel Raplamaa, oma kodukantsi, mõõduvõttudel osalen meeleldi. Järgmine võimalus selleks on juba 17. novembril pikkade traditsioonidega Rapla Talvejooksul, kus distantsiks meestele 5 km ja naistele 3 km.” Teise koha sai Krusensterni jooksul Mario Markus, kes kaotas võitjale täpselt minutiga (14.31). Kolmandana lõpetas M40 vanuseklassi parim Risto Ütsmüts 14.44-ga.

Naistest võitis jooksu Anne-Ly Palm (SK Prorunner) ajaga 16.36. Järgnesid Irmeli Vaher-Jaanson (Täppsportlased) 17.33-ga ja orienteeruja Brigitte Panker (OK Ilves) 17.53-ga.

“Krusensterni jooks osutus seekord mudakrossiks. Vihma oli mitu ööd ja päeva sadanud ja sadas tugevalt ka jooksu ajal. Jooksul autasustatakse paljusid ja pea kõik lahkusid auhinnaga. Nii palju loosiauhindu ei olegi ma näinud. Traditsiooniliselt autasustatakse ka suurimat peret. Oma jooksuga hooaja lõpus võib rahule jääda. Tahtejõudu on rohkem, kui kiirust,” lausus Palm.

29. Krusensterni jooksu tulemused