fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Krossijooksu võit tõstis Roman Hvalõnski sõjaväelaste maailmamängudel 13. kohale

1 minutit lugemist
Roman Hvalõnski pärast krossijooksu võitu Hiinas. Foto: erakogu
Roman Hvalõnski pärast krossijooksu võitu Hiinas. Foto: erakogu

Roman Hvalõnski pärast krossijooksu võitu. Foto: erakogu

Roman Hvalõnski sai Hiinas Wuhanis sõjaväelaste maailmamängudel viievõistluses 13. koha, kusjuures viimasel alal – krossijooksus kuulus talle alavõit.

Laskmises kogus Hvalõnski 197 silma, millega sai sel alal 2. koha. Järgnenud takistusriba jooksus kuulus talle 50. koht ja takistusega ujumises 70. koht. Granaadiviskes, kus arvesse läks nii täpsus kui kaugus, läks Hvalõnskil kõige kehvemini, kus sai 74. koha. Ta kogus täpsuse eest 116 punkti ja kauguseks mõõdeti 48,5 m.

8 km pikkusel krossijooksul võitis Hvalõnski ajaga 24.31,9 esikoha. Kui enne viimast ala asus ta 43. kohal, siis krossijooksu võit tõstis ta viievõistluse kokkuvõttes 13. kohale. Krossijooksule startis Hvalõnski liidrist 4.18 hiljem. Viie ala kogusummaks kogunes tal 5430,6 punkti, mis on Eesti sõjaväelaste uus Eesti rekord. Ka varasem tippmark, mis oli kümme punkti kehvem, kuulus Hvalõnskile, selle püstitas ta eelmisel aastal.

“Jooks tuli suurepäraselt välja. Kohe minu järgi 4 sekundit hiljem startis eelmise aasta sõjaväelaste viievõistluse krossijooksu maailmameister Valgevenest. Ta sai mind 2,5 km peal kätte. Jooksime koos üksteist aidates. 5 km peal õnnestus mul eest ära joosta. Sõjaväelaste viievõistluse krossijooksu maailmarekordist jäi puudu seitse sekundit. Maailmarekord 24.24 kuulub 1972. aastast 1972 itaallasele. Ma selle peale üldse ei mõelnud,” rääkis Hvalõnski ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kokku osales sõjaväelaste viievõistlusel 130 sportlast 30 riigist.

Viievõistluse üksikaladel on Roman Hvalõnski tulnud üksikaladel maailmameistriks kolm korda. Kaks korda on tal see varem õnnestunud laskmises ja nüüd lisandus krossijooks. Niiöelda väikese medaliga autasustatakse iga ala esikolmikut.