Suusatamine

Kristjan Ilves saavutas kahevõistluse MK-etapil 6. koha

1 minutit lugemist
Kristjan Ilves. Foto: Scanpix

Kristjan Ilves saavutas täna Austrias Seefeldis kahevõistluse maailmakarikaetapil kõrge kuuenda koha. Nii head kohta ei ole ta oma sportlaskarjääri jooksul MK-etapil varem välja võidelnud.

Ilves hüppas 100,5 m, millega asus hüppevooru järel 5. kohal. Hüppe eest teenis eestlane 127,2 punkti ja ta startis 5 km pikkusele suusarajale 1.01 liidrist hiljem. Hüppevooru võitis norralane Jarl Magnus Riiber 108,5 m ja 142,4 punktiga. Teisel kohal asus jaapanlane Akito Watabe 104,5 m ja 137 punktiga ning kolmandal kohal norralane Jan Schmid 106,5 m ja 133,9 punktiga.

Suusasõiduga langes Ilves ühe koha võrra, jõudes finišisse kuuendana, kaotades neljandalt positsioonilt end võitjaks suusatanud jaapanlasele Akito Watabele 57,6 sekundiga. Ehk näitab Kristjan Ilvese seis, et lootust on olümpial jõuda esikümnesse? “Tulemuse poolest täna väga korralik saavutus ja nii hüppe-, kui ka suusavorm paranevad. Lootust on ikka, aga siis peab kõik maksimaalselt õnnestuma,” ütles Ilves Jooksjale.

Karl-August Tiirmaa lõpetas võistluse 40. kohal, jäädes võitjast maha 2.21,6. Samal kohal asus ta ka pärast hüppevooru. Teise koha sai norralane Jarl Magnus Riiber (+0,5) ja kolmanda koha sakslane Faiban Riessle (+32,4).

MK-sarja juhib norralane Jan Schmid 608 punktiga. Teisel positsioonil asub jaapanlane Akito Watabe 495 punktiga ja kolmandal kohal sakslane Johannes Rydzek 446 punktiga. Kristjan ilvesel on koos 65 punkti, millega ta asub 28. kohal.