Jooksmine

Kristin Tattar – oma ala parim. Maailma parim

2 minutit lugemist

Maailma parim kettagolfi mängija on hetkel eestlanna Kristin Tattar. Kõlab väga nõudlikult, aga spordis maksab tulemus ning Kristinil on lauale panna nii Euroopa kui maailmameistri tiitel. Aga see pole veel kõik. Kristin on oma teel väga palju läbi elanud ning soovitab elu mõtte otsijatel lihtsalt elada ja vaadata, mida saatus ette paneb ning milliste rõõmude ja katsumustega meid silmitsi seab.

Õnne valemi defineerimiseks on Kristinil samuti oma kogemus olemas – pole lihtsalt vaja kõikidele asjadele hinnanguid panna, teeme nõnda keerulisemaks nii enese kui teiste elu. Jooksjale antud intervjuus räägib Kristin sellest, kus ta oma elus hetkel on, mida on läbitu talle õpetanud ja millist rolli on sport selles mänginud.

Teekond ja kulgemine

Kristin, iga inimese elu on liikumine ja teekond. Kus ja mis etapis Sa praegu enda elus oled?
Arvan, et olen jõudnud sellisesse kohta, kus vaikselt hakkavad asjad paika loksuma, hakkan nii öelda elu toimimisest üldse aru saama. Nooremana arvasin , et tean juba kõike, aga elu on pidev protsess ja areng. Kogu see areng kasvõi mu karjääri vaadates on nüüd lahti rullunud ja olen mõelnud, et midagi on siin elus ikkagi õigesti tehtud. See on huvitav, väga huvitav tõdemus, kui elusse kui protsessi põhjalikumalt süüvida. Soovitan kõigil seda teha ja selleks aega võtta.

Pisut tagasi vaadates, kas see protsess on pakkunud Sulle juba piisavalt positiivset tagasisidet ja elamusi, et eluga rahul olla või ootad, et suuremad asjad on ikkagi ees?
Paljud olulised asjad on kindlasti veel ees. Ma ei tea küll täpselt, mis kontekstis, aga need võivad olla ka mitte spordiga seonduvad, pigem mingis muus valdkonnas. Discgolfi osas tunnen, et kõik suuremad eesmärgid, mis ma seadsin, on saavutatud. See on põnev koht, kus praegu olen, tunnen, et olen energiat täis. Discgolf on andnud mu elule üldises plaanis palju hoogu juurde, aga ma veel ei tea täpselt milleks. Seda näitab aeg.

Sa oled 31-aastane. Mis vanus see on Sinu jaoks, oled Sa noor või juba elukogenud, kuidas Sa selles plaanis ennast identifitseerid?
Nägin just hiljuti üht videot, kus inimestelt küsiti, mis vanuses te tunnete, et olete vana inimene ja noored vastasid, et kui oled enne aastat 2000 sündinud, siis oled juba vana! Selle arvestuse järgi ütleks, et olen juba seenior (naerab).
Aga ise ma ei näe seda nii, tunnen et olen veel väga noor, et kogu elu on alles ees. Mida aeg edasi, seda rohkem saan aru, kui vähe ma tegelikult kõikidest erinevatest maailma asjadest tean. Alati on midagi juurde õppida ja edasi areneda. Vanust ja aega ma üldiselt ei tähtsustaks üle, elu tuleb nii võtta nagu ta on.

Tekst: Donatas Narmont

Loe edasi värskest Jooksjast!
Telli ajakiri: https://spordime.ee/tootekategooria/ajakiri-jooksja/