fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Rattasport

Mihkel Räim võitis Aserbaidžaani velotuuri avaetapi

1 minutit lugemist
Tuuri esimese etapi lõpuheitlus. Foto: Mihkel Räime Facebook

Tuuri esimese etapi lõpuheitlus. Foto: Mihkel Räime Facebook

Israeli klubis Cycling Academy pedaaliv Mihkel Räim võitis täna Tour de Azerbaijdan 150 km pikkuse Baku – Sumgayit sõidetud 1. etapi, edestades lõpuspurdiga lätlast Emils Liepensit.

Räime sõnul ootas ta võitu juba pikemat aega, sest seni ei olnud nii tal kui meeskonnal midagi ette näidata. Eestlane teadis tänast etappi päris hästi, kuna sõitis seda tuuri Eesti koondisega 2015. aastal. “Usun, et see aitas tänasele tulemusele kindlasti kaasa. Etapp oli sile, kuid siin võib tuul päris palju üllatada ja väga külmalt asja võtta ei saa,” rääkis Räim.

Etapi algus osutus üsna närviliseks, sest paljud tiimid tahtsid eest ära saada ning keegi ei jätnud jonni. 60 km enne lõppu pääses väike grupp eest minema, kuid peagrupp ei tahtnud jooksikuid väga pikalt eest ära lasta ning hoidis vahet 2.30 peal. “12 km enne lõppu saime mehed kätte ja sai selgeks, et tuleb grupifiniš. Plaan oli algusest peale mind lahti vedada ning kõik nägid selle nimel vaeva. Teadsime, et viimasesse kurvi peame minema võimalikult ees, nii sai ka tehtud,” vahendas Räim etapi kulgu.

Pärast viimast kurvi läks spurtimiseks. “Päris pikk spurt. Kui itaallasest mööda sain, siis ei näinud pikka aega kedagi, kui ühtäkki enne joont ilmus lätlane Emils Liepins vasakult, aga õnneks jäi ta pidama ja joon tuli enne vastu. Ratturite mõistes tähendas see kindlat võitu,” märkis Räim.

Homme tuleb raske etapp, mida Räim on ka varem sõitnud. “Loodan, et meeskonnal on nüüd pinged maas ja tulemused tulevad lõbusamalt. Otseselt särki hoidma küll praegu ei hakka, vaatame, mis saab,” sõnas Räim, kes tõmbas tänase etapi järel selga liidrisärgi.

1. etapi viis paremat:

1. Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) 3:04.11
2. Emils Liepens (Rietumu Bank – Riga)
3. Pier Paolo De Negri (Nippo – Vini Fantini)
4. Andriy Kulyk (Kolss Cycling Team)
5. Edwin Avila (Team Illuminate)