fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Kõrvemaa kevadjooksu võitsid Ibrahim Mukunga ja Kaisa Kukk

1 minutit lugemist
Meeste esikolmik autasustamisel. FOTO: KRISTI JAHILO
Täna toimunud RMK Kõrvemaa kevadjooksu 16 km pikkuse põhidistantsi võitis meestest keenialane Ibrahim Mukunga Wachira ajaga 50.45. Teisena ületas finišijoone mullune võitja Roman Fosti (Stamina SK) 52.06-ga ning kolmandana Sparta spordiklubi esindaja Kaupo Sasmin 52.46-ga. Fosti jäi jooksu analüüsides positiivseks. Mullu võitis ta Kõrvemaa kevadjooksu täpselt sama ajaga, millega täna sai teise koha. „Kehas oli pinge sees, tõusudel ei suutnud jalgu piisavalt kiiresti tööle panna. Samas on tänane jooks hea väetis järgmisteks jooksudeks ja paremad tulemused on kindlasti veel ees,“ lausus Fosti.
Naiste arvestuses võidutses teist aastat järjest Kaisa Kukk ajaga 1:04.47. Teise koha saavutas Maie Kuusik 1:06.41-ga. Kolmandale poodiumikohale jõudis Merlyn Lükk 1:07.57-ga. Naiste võitja Kaisa Kukk tundis tänasest metsavahel jooksmisest rõõmu. „Teise ja kolmanda kohaga oli vahe sees ning sain rahulikult jooksu nautida,“ ütles Kukk, kes eile võitis lühikese krossi Eesti meistrivõistlustel hõbemedali.
Kokku võttis Kõrvemaa kevadjooksust osa ligi 2000 jooksusõpra. Lisaks võistlusdistantsile osales arvukalt liikumisharrastajaid 6 km pikkusel terviserajal, kus paremusjärjestust ei selgitatud, kuid kõik lõpetajad said kirja distantsi läbimise aja. Kõrvemaa kevadjooks on Kõrvemaa nelikürituse teine etapp. Järgmiseks osavõistluseks on 18. juulil toimuv Kõrvemaa triatlon. 
Kõrvemaa kevadjooksu 16 km tulemused
JOOKSUPORTAAL