Ajakiri Jooksja

Koroonaviiruse aastal said populaarseks väljakutsed

1 minutit lugemist
Sandra Raju 62 WeRunTallinn Foto Raido Liiksmann (1)

Foto: Raido Liiksmann

Viimastel aastatel on populaarsust hakanud koguma üksteisele väljakutsete esitamine ja nende käigus sotsiaalmeedias oma tegevust kajastades enese ja grupi motiveerituna hoidmine, et ühiselt liikuda sportlikuma elustiili poole.

Väljakutseid on erinevaid – avalikes gruppides koos sadade inimestega, väiksemates gruppides suletud ringis või esitatakse väljakutse ainult iseendale ega oodata, et keegi veel ühineks. Samas teeb ikka rõõmu, kui mõni sõber kaasa tuleb ja ka enda heaoluks spordib.

Üks Eesti suurimaid Facebookis levivaid väljakutseid on igakuiselt toimuv „Jooks on lahe“ väljakutse, kus tuleb iga päev liikuda vähemalt 5 km ja postitada tõestus Facebooki grupis vastava päeva kommentaaridesse. Kuu jooksul elatakse üksteisele kaasa ja kuu lõpul loositakse auhindu. Väljakutsest võtab igapäevaselt osa 500-600 inimest, kuid kokku on osalenud tuhanded inimesed.

 

24 päeva joosta ainult enda jaoks

Grupis väljakutsete läbimine on tänu kaaslastele toekam, kuid täiesti omaette viis on see esitada ainult iseendale ja seda kas sotsiaalmeedias kajastades ning kaasaelajatelt motivatsiooni otsides või täiesti omaette toimetades. Üks endale väljakutseid esitav naine on Sandra Raju. Septembris seadis ta enesele 24 päeva kestva väljakutse SANDRA x 24h RUN. Esimesel päeval alustas ta jooksu kell 15.00 ja igal järgneval päeval liikus trenni alustamine tunni võrra edasi ja nii 24 ööd-päeva järjest. Sandra kajastas väljakutset oma suure jälgijaskonnaga Instagrami kontol, kus mainis, et tegemist on jabura ja hullu väljakutsega, mida ta teeb ainult enda jaoks.

Idee tekkis pärast Tipust Topini jooksu, kus samuti öistel tundidel joostakse. Tal tekkis tahtmine seda uuesti teha teises võtmes. Väljakutse viimase päeva sättis Sandra Spordinädala alguse peale. Ürituse patroonina soovis ta nii üle anda teatepulga kõikidele Eesti inimestele, kes spordinädala raames sportisid. Kui tekib küsimus, et miks sellist väljakutset teha, siis Sandra ütleb, et lihtsalt seepärast, et ta tahab ja mis peamine – saab! “Sport on olnud minu jaoks pikka aega midagi, mida olen treenerina teistele ära andnud. Praegu enam aktiivset treeneritööd mitte tehes saan sportida enda jaoks,” analüüsib Sandra väljakutse tagamaid. … 👉

Vormista digiajakiri Jooksja SIIT