TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kõrbemaratonile siirduva Joel Juhti eesmärgiks on lõpetada esisajas

2 minutit lugemist
Joel Juht. Foto: Meediapartner

Joel Juht. Foto: Meediapartner

Eeloleval pühapäeval, 9. aprillil algavale ultramaratonile Marathon Des Sables siirduv Joel Juhti sõnul on ta muremõtted rohkem proosaliste asjade juures, nagu varustuse õigeaegne kohalejõudmine, kuid tema suurimaks hirmuks on hoopiski saja esimese finalisti seast väljajäämine.

Juht tunnistab, et alguses oli üleminek selline, kus vaatas peeglisse ja ütles endale, et on täitsa segane. “Jalad valutasid, toitumisega pingutasin üle, sest tühja kõhuga üksinda metsa minnes ei jõua joosta, varustus ja kõik detailid, kuidas näiteks jalgu hooldada, millised jalanõud võtta, mis kott sobib — kõiki neid nüansse on sedavõrd palju. Kõik see on esimese korra efekt, kus midagi täpselt ei tea,” tõdes Juht.

Nüüd on mehel vajalikud asjad olemas, aga ta ei tea endiselt, mida keha teeb, kuidas olukordadest välja tuleb ning üritab asju lihtsamalt võtta, et ei tekiks ülemõtlemist. “Mõned inimesed on öelnud, et ma olen negatiivne ja morn, aga neile ma ütlen, et olen väga fokusseeritud tulemuse peale, millele ma olen tohutult energiat pannud. Ma olen võitleja. Ma ei lähe võitlema mitte sedavõrd koha eest, vaid selle nimel, et lõpetaksin terve nahaga ja oleksin selle üle õnnelik. See on minu jaoks sisemiselt oluline, et teeksin ära midagi, millele olen palju panustanud,” ütles Juht.

Ta mõtleb, kuidas oma varustus kohale viia. Kui Joel Juht Prantsusmaale jõuab, et siis poleks osa asju veel Eestis. Osa asju peab ta panema suurde kohvrisse ja osa seljakotti, millega jookseb. Tuleb üle kontrollida, mida võib lennukisse kaasa võtta. Juht mõtleb pidevalt, kuidas hakkab piiri peal seletama, miks tal on teatud asjad pagasis. “Näites on mul varustuses mürgipump ja pakid, mis on kokku pressitud ja näevad välja, nagu toimuks kokaiini ülevedu — see on huumor kuubis, aga nad näevad sellised välja, kuna pean kuueks päevaks võtma kaasa toitu, mis on pulbrilisel kujul,” kirjeldas Juht.

Üle 1200 osalejaga kõrbemaratonil tahab Joel Juht joosta esimese saja sisse. Kõigil huvilistel on kõrbemaratoni võimalik otsepildis jälgida. Selleks tuleb minna lingile http://live.marathondessables.com, ennast inglise-, saksa- või prantsusekeelses keskkonnas kasutajaks registreerida ning maratoni algusest saab sealsel leheküljel jälgida, kuidas kõrberetkest osavõtjatel läheb. Pärast registreerumist saab sisse logida ka Facebooki konto kaudu.

Juhti sõnul kasutavad võistlejad GPS-i, millega saab nende asukohta. Kuidas korraldajad hakkavad maratoni kulgu täpsemalt üle kandma ja kas võistlejaid näeb ka kaamerate vahendusel, ei osanud Juht veel öelda. Varasematest jooksudest on Youtube`s palju materjali, mis lubab eeldada, et näeb ka ülekandeid jooksu hetkeseisudest.