fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Kõõluse põletikuga võitlev Karel Hussar võitis 30. Lauritsapäeva jooksu

2 minutit lugemist
Karel Hussar. Foto: Võrumaa Spordiliit
Karel Hussar. Foto: Võrumaa Spordiliit

Karel Hussar. Foto: Võrumaa Spordiliit

Kuusalu spordiklubi eestvedamisel täna toimunud traditsioonilise 30. Lauritsapäeva jooksu võitis kannakõõluse põletiku käes vaevlev Karel Hussar ja naistest Maria Veskla.

Lauritsa palliplatsilt alanud 5,2 km pikkuse distantsi läbimiseks kulus Karel Hussaril aega 15.57,8. Teisena lõpetanud Raivo Alla kaotas talle 11,4 sekundiga. Kolmanda koha sai Kaupo Sasmin ajaga 16.44,3. Hussar ja Alla jäid peale esimest kilomeetrit kahekesi ette. “Viimasel kilomeetril mõtlesin, et jätan lõpu peale, aga samas kuulsin juba Allat raskelt hingeldamas. Viimasel 800 m tõmbasin tempo üles ja sain kohe eest ära,” ütles Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Jooksumeest pole tänavu võistlustel näha olnud, sest ta võitleb alates kevadest kõõlusepõletikuga. Ka täna jooksis ta läbi valu. “Ilmselt on kohe operatsioonile minek. Kevadel laagris tekkis põletik ja tulin varem laagrist ära. Selle jaoks, et spetsiaalse arsti juurde saada oli vaja, kuid järjekordades tuli passida ja sinna see aeg kõik kulunud,” tõdes Hussar.

Treeninud on ta vaatamata kõigele siiski kõvasti. “Kaks korda päevas, rullsuusatamist, rattasõitu, ujumist ja kui jalg lubas, siis vahest ka jooksin. Päevas kulus trennide peale ikka 3-4 tundi. Usun, et sellega olengi taolist keskmist vormi hoidnud,” arvas Hussar.

Raivo Alla oli natuke üllatunud, et suutis nii tugevat tempot hoida. “Umbes 4 km tundus ladus lippamine, aga kui Karel pool käiku juurde pani, siis mul tõmbas see lüke omakorda nagu pool käiku maha. Olen väga rahul, sest pärast kevadel külge nopitud mononukleoosi on treeningud olnud kidurapoolsed. Viimane kuu on jalgadesse väge pisut lisandunud,” sõnas Alla.

Naistest võitis Lauritsapäeva jooksu Maria Veskla (Sparta) tulemusega 19.02,7. “Jooks oli minu jaoks pingutust nõudev, tempo parajalt kõrge, aga õnneks püsiv. Pelgasin, et eilse lõiguka tõttu tõmbab kangeks kuskilt maalt, aga polnud viga, jalad tegid oma. Täna oli ka viimane tõsisem start enne järgmise nädala Eesti meistrivõistlusi. Staadionirajale suundun hea tundega,” märkis Veskla.

Kaks järgmist kohta kuulusid Täppsportlastele. Teiseks tuli Kaia Lepik 19.12,8-ga ja kolmandaks aina vormi parandav Mari Boikov 19.37,3-ga. Lepik on üle 3 nädala haige olnud ja köhinud. “Vaikselt hakkan tagasi tulema, aga kerge veel pole. Võtsin rahulikult ja sain isegi kergelt kolm päeva harjutada ning siis tuli uus viirus,” lausus Lepik, kes loodab Eesti meistrivõistlusteks end paremini liikuma saada.

30. Lauritsapäeva jooksu tulemused