TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Kolmikõed Luiged tähistavad sünnipäeva kolme päeva jooksuga

3 minutit lugemist

Täna algavale Saaremaa kolme päeva jooksu põhijooksule oli end eilse seisuga kirja pannud 387 osalejat, kelle seas asuvad parimate kohtade eest võistlema mõne aastaga Eesti tipptegijate hulka tõusnud kolmikõed Liina, Leila ja Lily Luik. Huvitava kokkusattumisena said nad just täna 26-aastaseks.

,

Nädal tagasi Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi naiskonna koosseisus uue Eesti rekordiga 2:38.17 ekidenis (kuuest vahetusest koosnev teatejooks, mille käigus läbitakse maratonidistants – toim) Eesti meistriks tulnud kolmikõdedele on kolme päeva jooks hooaja viimane võistlus. “Kuna võistlus on hooaja viimane, mõtlesime, et miks mitte just Saaremaal sellele punkt panna. Teised jooksjad kiidavad üritust. Nii otsustasime meiegi proovida,” rääkis Leila Luik esimest korda kolme päeva jooksul osalemise kohta. Endast viimast välja pigistada kolmikõed ei kavatse, sest tegemist on ikkagi rahvajooksuga. “Teeme mõnuga võistluse läbi, et endal pärast hea tunne ikka sisse jääks,” lisas Leila.

,

Tema õde Liina Luik pidi küll haiguse tõttu kuu aega tagasi Tallinna maratonist eemale jääma, ent on saanud pärast tervenemist korralikult harjutada. “Ta hakkab tagasi vormi saama. Ekidenis läks tal 5 kilomeetrit hästi, eks näis, kuidas nüüd pikemad distantsid välja tulevad. Ta peab kõige rohkem ette vaatama ja targalt jooksma,” hoolitses Leila oma õe eest.

Naiste individuaalarvestuses pidas Leila oma peamiseks rivaaliks septembris tema järel maratoni Eesti meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Stamina jooksjat Evelin Kärnerit. “Ta tegi eelmisel aastal Saaremaal hea jooksu. Nähes tema viimaseid võistlustulemusi, võib ta väga hea olla,” pakkus Leila.

,

Üldvõitu jahivad Viljar Vallimäe ja Taivo Püi

,

Kolme päeva jooksu peamise favoriidina asub stardijoonele augustis Narvas ajaga 1:06.06 poolmaratonis Eesti meistri tiitli võitnud Viljar Vallimäe, kel haiguse tõttu samuti Tallinna maraton ebaõnnestus ja kes pidi selle liidrikohalt katkestama. “Eks see on mulle uus kogemus. Olen ka varem kolm päeva järjest võistelnud, aga distantsiks ei tulnud kokku 42 kilomeetrit. Mullu suvel enne kaitseväkke minekut olid 10 000 meetri Eesti meistrivõistlused, järgmisel päeval valdade suvemängudel 1500 meetrit ja kolmandal päeval suvemängude 5000 meetrit,” meenutas Vallimäe. Ta tahtis juba eelmisel aastal Saaremaal joosta, kuid toona jäi mõte ajateenistuse tõttu realiseerimata. “Ei saanud suvel korralikult treenida ja sügiseks olin ikka päris tühi,” selgitas jooksja. Vallimäe nimetas oma peamiste konkurentidena Taivo Püid, Sergei Tšerepannikovi ja Ilja Nikolajevit.

,

Eelmisel nädalal alanud ajateenistuse tõttu ei saa Saaremaal joosta Eesti läbi aegade parima pikamaajooksja Enn Selliku õpilane Keio Kits ning Priit Aus. Küll aga jookseb mullune võitja Pavel Loskutov. Möödunud aastal tippspordiga hüvasti jätnud ja praegu Valga vene gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja ametit pidav Loskutov on tänavu osalenud paaril rahvajooksul ja tulnud võistkonnaga ekidenis Eesti meistriks.

,

Tiidrek Nurme jääb kõrvale

,

Kuigi sel nädalal võis Kuressaare Tervisepargis näha harjutamas Eesti esinumbrit Tiidrek Nurmet, ta kolme päeva jooksu kaasa ei tee ja läheb tuleval nädalal Keeniasse treeninglaagrisse järgmiseks hooajaks valmistuma.

Parima saarlase tiitli eest asub võistlema Ando Õitspuu. “Hetkeseis on tänavust aastat arvestades rahuldav, aga head tulemust loota ei tasu. Kuna talvel sisuliselt trenni ei teinud (Ando oli ajateenistuses – toim), siis olen sel aastal jooksnud oma lõbuks konkreetseid eesmärke seadmata. Tuleb endale ikkagi aru anda, et olen amatöör, kes tegeleb jooksmisega enda rahakoti peal ja vabal ajal,” jäi saarlane tagasihoidlikuks.

,

Esimest korda ajavõtt kiibiga

,

Esimest korda jooksu ajaloos toimub tänavu ajavõtt botase külge kinnitatava kiibiga, selle eest hoolitseb mitmetel suurtel Eesti jooksuvõistlustel abiks olnud ChampionChip Eesti OÜ. “Kuna osalejate arv on kasvanud viimastel aastatel hüppeliselt, siis tulemuste operatiivsemaks saamiseks otsustasime kiibid kasutusele võtta,” ütles kolme päeva jooksu üks korraldajaid Helen Jürjo. Kiibist on kasu ka siis, kui palju jooksjaid järjest finišijoone ületab ja käsitsi võib ajavõtt keeruliseks minna. Jürjo usub, et täna stardib kolme päeva jooksule rohkem osalejaid kui mullu. “Kindlasti osa registreerunuid ei tule. Kuna eelmisel aastal startis põhijooksul 341 jooksjat, siis sel aastal loodame siiski rohkemat osavõttu,” prognoosis Jürjo, kes ka ise täna stardijoonele asub.

,

JOOKSUPORTAAL

Foto: Viktor Vetsernin