fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Suusatamine

Kõik kolm eestlannat jõudsid viimasel MK-etapil jälitussõitu

1 minutit lugemist
Tuuli Toimingas. Foto: Jarek Jõepera
Tuuli Toimingas. Foto: Jarek Jõepera

Tuuli Toimingas. Foto: Jarek Jõepera

Kõik kolm eestlannat, kes startisid täna Norras Oslos hooaja viimasel maailmakarikaetapil naiste 7,5 km sprindidistantsil, jõudsid laupäevasesse jälitussõitu.

Nii lamades- kui ka püstitiirus kõik märgid alla lasknud Tuuli Tomingas lõpetas 29. kohal (+1.30,3). Tiirudes samuti täpne olnud Regina Oja sai 34. koha (+1.36,5), millega tagas pääsu jälitussõitu. Laupäevasesse jälitussõitu jõudis ka lamadestiirus korra eksinud ning 45. kohal lõpetanud Johanna Talihärm (+1.56,3).

Sprindi võitis lamadestiirus korra eksinud Slovakkia koondise esindaja Anastasija Kuzmina, kes näitas suusarajal võimsat minekut ning läbis distantsi ajaga 19.56,2. Sprindi teise koha teenis tiirudes täpne olnud sakslanna Franziska Preuss (+21,2) ning poodiumi kolmas aste kuulus samuti slovakitarile Paulina Fialkovale (+25,1). Tema ei eksinud tiirudes kordagi.

Enne tänast sprinti MK-sarja üldarvestuses esikohta jaganud itallannadest näitas paremat minekut püstitiirus korra eksinud Dorothea Wierer, kes lõpetas 11. kohal (+53,8). Täielikult ebaõnnestunud Lisa Vittozzi eksis tiirudes koguni viiel korral ning lõpetas 68. positsioonil (+2.30,3; 3+2), jäädes sellega laupäevasest jälitussõidust ning kristallgloobuse jahist välja.

Hooaja viimases sprindis võidukas olnud Kuzmina tuli ühtlasi ka MK-sarja sprindiarvestuse võitjaks, teenides väikese kristallgloobuse 371 punktiga, talle järgnes itaallanna Dorothea Wierer (330 punkti) ja Marte Olsbu Röiseland (326 punkti).