Muud aladOrienteeruminePERSOONID

Kodune EM pani Evely Kaasiku täielikult spordile pühenduma

1 minutit lugemist
Evely Kaasiku. Foto: erakogu
Evely Kaasiku. Foto: erakogu

Evely Kaasiku. Foto: erakogu

Soome Tampere klubisse KooVee kuuluv orienteeruja Evely Kaasiku otsustas end täielikult spordile pühendada, et jõuda sel aastal kodusel EMil esikümnesse.

Kaasiku on Soome klubiga KooVee seotud eelmise aasta kevadest, varem kuulus ta Kangasala SK ridadesse. “Mul on leping olnud juba mitu aastat. Kahjuks ei tähenda igakuist palka, vaid väikest eelarvet, mida saan spordikulude katteks kasutada ja laagrites osalemise võimalust. Otsustasin täielikult spordile pühenduda, et näha, mis on võimalik ära teha, kui saab korralikult treenida ja puhata. Tunnen, et minus on veel palju potentsiaali peidus, kuid vajan rohkem aega pühendumiseks, et seda kasutada,” rääkis Kaasiku Jooksjale.

Ta arvab, et füüsiliselt oleks ta juba eelmisel aastal võinud MMil top 10 piirile või sellele väga lähedale joosta, kuid orienteerumistehniliselt hävis liiga palju. Lisaks motiveeris sel aastal Eestis toimuv EM täiskohaga töötamisest loobumist. “Samas peab nentima, et natuke tööd tuleb mul aeg-ajalt ilmselt teha, et elamisraha oleks. Hetkel ei taha veel selle mõelda. Tahan lihtsalt puhata ja treenida. Ilmselt märtsis uurin, kas saab kedagi turundusega abistada. Soovin erialaseid oskuseid järjepidevalt arendada vaatamata sellele, et minu niiöelda põhitöö on sport,” ütles Kaasiku.

Ta on veidi raha kogunud, et suudab elamiskulud mõned kuud ära katta. Osakoormusega projekte peab ta hakkama kevadel ja ka sügisest tegema. Praegu viibib Kaasiku Keenias treeninglaagris ja tuleb sealt tagasi veebruaris. Sel aastal toimub Rakveres metsaorienteerumise EM ja sprindi MM. “Juunis sprindi MMil on mul sihiks top 20 hulka ja metsa EMil top 10 hulka jõudmine,” viitas Kaasiku oma tänavustele eesmärkidele. Eestis käib ta kevadest sügiseni vähemalt korra kuus, hetkel harvem.