fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Klarika Kuusk sai Südasuve maratoni võiduga enesekindluse tagasi

3 minutit lugemist
Klarika Kuusk. Foto: Riho Lüüs
Klarika Kuusk. Foto: Riho Lüüs

Klarika Kuusk. Foto: Riho Lüüs

Täna Võsul toimunud Viking Line Südasuve maratoni võitsid alles kolm päeva tagasi Ida-Virumaa staadionimaratonil alla 2:50 tulemust näidanud Margus Luhtoja ja klubi Treeningpartner esindaja Klarika Kuusk, kes sai tänase tulemusega enesekindluse tagasi.

Margus Luhtoja alustas maratoni koos SK ProRunner eestvedaja Viljar Vallimäega, kellega jooksis pool distantsi. 26. kilomeetriks edestas Luhtoja Vallimäed üle minuti. “Algul oli plaan tema järgi minna, et vaadata, mis tempos ta liigub Ise üritasin hoida kiirust natuke alla 4 minuti kilomeetrile. Mõtlesin, et võidab keegi välismaalane või Vallimäe, kuid salamisi lootsin ikka poodiumile tulla. Mingil hetkel läks Vallimäe metsa alla ja tuli tagasi, ilmselt tekkis tal kõhuga probleeme,” rääkis Luhtoaja ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kui Vallimäe metsast naasis, proovis Luhtoja natuke tempos juurde panna, et teha Vallimäel järgi jõudmine raskemaks.

Olude sunnil pidi Vallimäe maratoni pooleli jätma. Nii võitiski Margus Luhtoja maratoni ajaga 2:48.27. Vallimäe sõnul võttis ta maratoni ajal energiageeli ja pärast selle manustamist mõne minuti pärast tõmbas kõht 24. kilomeetril krampi. “Natuke kahju, et nii läks, sest tegemist on viimase maratoniga, mis Võsul joosti. Järgmisel aastal toimuvad ainult poolmaraton ja 7,7 km distants,” teadis Vallimäe öelda.

Kui veel eile andsid Luhtojal jalad teisipäevasest Ida-Virumaa staadionimaratonist tunda, siis täna nii hull enam polnud. “Eile hommikul sörkides olid säärelihased valusad. Täna hommikul tundus juba parem. Reiepealsed kippusid viimasel ringil kangeks minema, õnneks pidasin vastu. Kui jõudu jagub, siis miks mitte üritada, Midagi peab elus tegema, naudin jooksmist,” vastas Luhtoja küsimusele, kas kolmepäevase vahega maratoni joosta liiga palju ei ole. “Ultrajooksjad on tõestanud, et jalad peavad päris hästi vastu. On küll neid inimesi, kes jooksevad palju rohkem kui mina ja ei ole häda midagi,” kostis Luhtoja. Südasuve maratonil sai teise koha Tauno Hang ajaga 2:57.36 ja kolmanda koha Margus Hanni 2:59.00-ga.

Üldarvestuses 4. koha ning naiste võitjaks tuli Klarika Kuusk Treeningpartnerist ajaga 3:06.31. Varem ei ole ta Võsul nii kiiresti jooksnud. Kõigil neljal Südasuve maratonil osalenud Klarika Kuuse parim tulemus seal on olnud mullu joostus 3:21.15, millega ka maratoni võitis. “Täna Läksin jooksma ilma eesmärgita, et saada hea tunne. Nii, kui sead omale mingi eesmärgi või sihid kindlat lõpuaaega, ei tule jooksust midagi välja ja pingutad esimesel kümnel kilomeetri üle ja kõik läheb tuksi. Läksin otsima seda head tunnet, mille Võidupüha maratonil ära kaotasin. Leidsin selle uuesti üles. Sain hea emotsiooni,” ütles Kuusk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Kui teised kurtsid palavuse üle, siis tema jaoks polnud häda midagi. “Hoidsin ühtlaselt tempot ja mingit ärakukkumist ei polnud. See tegi tuju heaks,” lisas Kuusk. Vaikselt rihib ta kolme tunni piiri alistamist. “Kui tuleb siis tuleb, kui ei tule, mis seal ikka…,” arvas Kuusk. Oma järgmise maratoni jookseb ta septembril SEB Tallinna Maratonil. “Kui seal ei õnnestu, proovin Valencias uuesti,” leidis Kuusk.

Naistest sai teise koha Annika Vaher (JK Sarma), kes aasta tagasi Võsu maratonil jala ära tõmbas ja longates lõpetas. Ka täna jooksis Vaher läbi valu, lõpetades maratoni ajaga 3:27.17.  “Kiitsin eelmisel esmaspäeval, et jalg on päris heas seisus. Täielik põrgu läks lahti ööl vastu kolmapäeva. Siiski lubas jalg täna joosta. Viimasel ringil kippus alt ära vajuma. Õige valusaks läks jälle pärast finišit,” tõdes Vaher. Kolmandaks tuli Kattri Reinula (SK ProRunner) ajaga 3:31.50.

Võsul joosti ka poolmaratoni, mille võitis meestest Aleksander Kulešov (Treeningpartner) ajaga 1:16.08. Järgnesid Bert Tippi 1:16.27-ga ja Aleksei Tšilipenko 1:17.56-ga. Naistest võitis poolmaratoni N50 vanuseklassi kuuluv Tiina Tross (Täppsportlased) ajaga 1:32.21. Teise koha sai Laura Maasik 1:34.07-ga ja kolmanda koha Kadiliis Kuiv (SK ProRunner) 1:34.29-ga.

7,7 km jooksu võitis Priit Lehismets ajaga 25.10. Teine koht kuulus Jaanus Kallastele (Treeningpartner) 26.03-ga ja kolmas koht Taavi Kruutile 26.09-ga. Naiste esikolmiku moodustasid Marion Tibar (Sparta) ajaga 29.18, Kristiina Verevmägi (Täppsportlased) ajaga 30.20 ja Anne-Ly Palm (SK Jooksupartner) ajaga 30.46.

Südasuve maratoni tulemused

Poolmaratoni tulemused

7,7 km tulemused