TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

KergejõustikMuud alad

Kergejõustiku sise-MM lükkub koroonaviiruse tõttu aasta võrra edasi

1 Minutit lugemist
Maicel Uibo oleks eestlastest ainsana osalenud sise MMil. Foto: Scanpix

Maicel Uibo oleks eestlastest ainsana osalenud sise MMil. Foto: Scanpix

Rahvusvaheline kergejõustikuliit teatas, et sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused lükatakse koroonaviiruse tõttu aasta võrra edasi.

Maailma kergejõustikuliit jõudis kokkuleppele ja kinnitas (World Athletics), et selle aasta märtsis Hiinas Nanjingis toimuma pidanud sisekergejõustiku maailmameistrivõistlused jäetakse ära. Tiitlivõistluste edasilükkumise põhjuseks on Hiinas leviv koroonaviirus.

Eestlastest pidi sisekergejõustiku MM-il osalema mitmevõistleja Maicel Uibo, kellel on kaitsta 2018. aastal Birminghamis võidetud seitsmevõistluse pronksmedal. Maicel Uibo oli 2019. aasta välishooaja edetabeli kolmas mees 8604 punktiga.

Hiina uue koroonaviiruse ohvrite arv tõusis 170-ni, kui Hubei provintsi tervishoiuametnikud teatasid täna 37 uuest surmajuhtumist. Keskvalitsuse andmetel suri veel üks inimene riigi edelaosas asuvas Sichuani provintsis. Uusi nakatumisi on riigis tuvastatud rohkem kui 1700. Tiibet teatas samuti esimesest uue koroonaviiruse juhtumist.

Hubei provintsis asuvast Wuhanist 31. detsembril leitud uus koroonaviirus 2019-nCoV levib jätkuvalt nii kodu- kui välismaal ning mitu riiki on oma kodanikud Hiinast evakueerinud.