fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

KergejõustikMuud alad

Kergejõustiku MM: Poola taastas teivashüppetraditsioone

1 minutit lugemist

Pawel Wojciehowski võitis esimese poolakana meeste teivashüppes suurvõistluste kulla pärast seda, kui möödunud sajandi 70ndatel ja 80ndatel aastatel valitsesid Tadeusz Slusarski ja Wladislaw Kozakiewicz.

Kuigi Wojchiehowski oli sel hooajal kodumaal väikesel võistlusel ületanud 5.91, loeti ametlikult hooaja edetabelijuhiks Teemantliiga jõuproovil 5.90 ületanud prantslast Renaud Lavillenie’d, kes talvehooajal ületas koguni 6.03.

Lavillenie oligi võistluse käigus selge soosik. Ta ületas 5.65, 5.75 ja 5.85 selge varuga, olles latist kindlalt üle.  Wojchiehowski esimene tõrge tekkis kõrgusel 5.85, kuid pärast ebaõnnestumist jättis ta kaks katset kõrgusele 5.90 ja ületas selle teisel ehk siis antud juhul viimasel võimalusel.

Seejärel üllatas veel kuubalane Lazaro Borges, kes 5.90 kolmandal katsel ületas. Borges oli kulutanud kolm katset ka kõrgusel 5.75 ning vaatamata 5.85 ületamisele avakatsel jäänuks ta muidu medalita. Nüüd oli Lavillenie närvis ja kuigi ta 5.90 kolmandal katsel kerkis kõrgele lati kohale, lõi ta laskudes lati kindlalt maha. Pronksi prantslane siiski teenis.

Vaata teivashüppe tulemusi siit.

Põnevad olid ka ülejäänud esmaspäevased väljakualad, mida rahvusvahelises telepildis tavapäraselt vähe näidatakse. Vasaraheites suutis jaapanlane Koji Murofushi saata neljal korral raudmuna üle 80 meetri, neist kahel korral parimana 81.24ni, kuid jäänuks peaaegu kullast ilma. Siiski kandus ungarlase Krisztian Parsi viimane katse 81.18ni ja MM-tiitel läks ikkagi Jaapanisse. Vaadake vasaraheite tulemusi siit.

Uus-meremaalanna Valerie Adams (endine Vili) püstitas aga naiste kuulitõukes MM-võistluste kõigi aegade rekordi 21.24ga. Vaadake kuulitõuke tulemusi siit.