fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

KergejõustikMuud alad

Kergejõustiku MM: Israel ja Kanter pääsesid lõppvõistlusele

1 minutit lugemist

Kergejõustiku MM-võistlustel Daegus heitis Märt Israel kettaheite kvalifikatsioonis 64.19 ja Gerd Kanter 63.50, millega mõlemad pääsesid lõppvõistlusele vastavalt 7. ja 9. kohaga.

Kettaheite esmaspäevane kvalifikatsioonivõistlus oli ainulaadne, sest normi 65.50 ei täitnud keegi. Tõsi, mitmed heitjad, kes ehk võinuks 65,5 meetri piiri veel rünnata, loobusid pärast esimest või teist katset, sest mõistsid, et 64-65-meetrisest tulemusest niikuinii piisab.

Kanter, kes soojendusel heitis ketta üle kvalifikatsiooninormi tähistava joone, oli võistlusheidetel hädas tehnikaga. Ta tunnistas intevjuus ETV-le, et oli avakatsel liiga rahulik ning jättis ühe tehnilise nüansi tähelepanuta. Kui ta teisel katsel vea parandas, ilmnes hoopis uus tehniline aps ning kolmandal katsel pani ta liialt täiega, ei kontrollinud heidet.

Israel, kes aga enda kohta tegi väga hea võistluse, oli rahul nii 64.19 kui ka enne seda 63.49ni kandunud heitega. “Olen heas vormis ning seekord jäin võistluse eel ka rahulikuks. Magasin öösel hästi,” ütles ta teleintervjuus.

Suurima üllatusena jäi lõppvõistlustelt välja hooaja edetabelijuht (69.50) ungarlane Zoltan Kövago, kes piirdus 62.12ga. Viimasel katsel astus ta umbes 67 meetrini kandunud heitel üle.

Kettaheite kvalifikatsiooni kõiki tulemusi näete siit.