Jooksmine

Pikk lõpuspurt tagas Keio Kitsele Eesti meistritiitli

2 minutit lugemist
Keio Kits pärast 5000 m võitu. Foto:EKJL

Pärast kolmeaastast vigastuspausi tagasi staadionivõistlustele naasnud Keio Kits võitis täna jätkunud Eesti meistrivõistluste teisel päeval viimasel ringil alustatud lõpuspurdiga 5000 m jooksu ajaga 14.54,23.

Osalejate rohkuse tõttu toimus kaks jooksu, neist tugevam hooaja edetabeli põhjal kokku panduna esimesena, kus selgitati välja ka medalivõitjad. Eile starti tulla lubanud Andi Noot ja Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) otsustasid 800 m kasuks. Jooks algas Kenny Kivikase vedamisel, kellel ülejäänud mehed lasid paarikümne meetriga eest ära minna. Seitse ringi enne lõppu vedas Argo Jõesoo (EMÜ SK) grupi Kivikasele järgi, möödus temast ja läks ise tempot tegema.

Jõesoo jooksis koos Heinar Vainega (VAK Staier) kolm ringi enne lõppu ülejäänud grupi eest ära, neile spurtis kolmandana järgi Keio Kits (EMÜ SK). Kits võttis trio vedamise oma peale, kuid Jõesoo ei tahtnud veel alla anda ja surus end Kitsele kõrvale. Viimasele ringile läksid mehed koos. 300 meetrit enne lõppu hakkas Kits spurtima ja Jõesoo jäi kohe maha. Keio Kits võitis Eesti meistritiitli ajaga 14.54,23. Jõesoole hõbemedal isikliku rekordiga 14.56,17.

Keio Kits ütles pärast võistlust Jooksuportaalile, et tahtis võimalikult energiat säästvalt joosta ja hoida end 800 meetri jooksuks. Paraku ei tulnud tal sel distantsil midagi välja ja ta astus poole peal raja kõrvale.

“Ma ei uskunud, et niimoodi kestan. Mõtlesin, et Keio läheb varem oma teed. Enda kohta jooksin üllatavalt hästi. Arvasin, et teised ikka tulevad järgi ja jooksevad must mööda. Läksin ise vedama vahepeal, sest tahtsin aega alla 15 minuti saada. Grupis jätkates poleks see ilmselt õnnestunud,” rääkis Argo Jõesoo ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Treener Enn Selliku poolt hõigatud ringi vaheajad 71-72 sekundit andsid talle enesekindlust juurde.

Ats Sõnajalg möödus viimasel ringil sinnani kolmandana püsinud Heinar Vainest võites pronksmedali ajaga 14.59,26. Vainest sai mööda ka neljandana lõpetanud Rauno Laumets (SK Prorunner).