fbpx

TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Jooksmine

Keio Kits läks Andi Noodale appi massööriks

1 minutit lugemist
Andi Noot ja Keio Kits jooksmas Flagstaffis. Foto: Kaur Kivistik
Andi Noot ja Keio Kits jooksmas Flagstaffis. Foto: Kaur Kivistik

Andi Noot ja Keio Kits jooksmas Flagstaffis. Foto: Kaur Kivistik

Talvel Keenias harjutanud Keio Kits läks pärast mõningast Eestis viibimist edasi Ameerika Ühendriikidesse Flagstaffi, kus on massööriks eelolevaks suviseks hooajaks valmistuvale keskmaajooksjale Andi Noodale.

“Sõber Andiga sai kokku lepitud, et lähen USA-sse. Kuna siin on massaažiga kehvad lood, siis olengi Andile massööriks ja treeningpartneriks. Koht on super. Kõik olemas, mida ûks jooksja vajab – 2200 meetrit merepinnast asuvad head jooksurajad, staadionjd, jõusaalid ja ujulad. Ühesõnaga – tegemist on ühe maailma parima treeningpaigaga, kus harjutava iga-aastaselt paljud maailma absoluutsed tipud,” rääkis Kits Jooksuportaalile.

Ta jääb Flagstaffi laagrisse kuni 20. aprillini. Talvised Eesti meistrivõistlused jättis ta vahele, kuna tundis, et vara on veel naelkingi jalga panna. „Kolm kanna operatsiooni ja kolm aastat vigastusi. Tuleb võtta samm haaval. Kui jalad kannatavad, siis olen kevadel stardis,“ ütles pikalt kannakõõluse vigastusega kimpus olnud Kits. Hooaja avastardi plaanib ta teha lühikese krossi Eesti meistrivõistlustel.

Andi Noot kiitis Keio Kitse. “Ta teeb kõiki asju väga pühendunult. Kuna ta on samu vigastusi ja operatsioone läbi elanud nagu mina, siis teab juba ette kui kuskilt valusaks läheb ja mida see endast kujutab. Ta oskab kohe õiget abi osutada,” lausus Noot Jooksuportaalile. “Režiim on meil kõva. Oleme 100% pühendunud trennile ning puhkepäevad on meil välja teenitud, mitte ise tulnud. Kuna oleme mõlemad oma kandadega niiöelda noateradel, siis võtame asja mõistusega ja kuuleme eelkõige oma keha ja organismi. Trennis me ei võistle. “Loom” tuleb välja lasta suvel võistlustel,” märkis Noot. Tema ja Keio Kits lasevad ennast kaks korda mesilastel nõelata nng on tänu sellele terved püsinud.

JOOKSUPORTAAL