Jooksmine

Kehva ilmaga Sillamäe 24-tunni jooksu võit läks Lätisse

1 minutit lugemist
Sillamäe ultrajooksul lõpuni vastu pidanud mehed. Foto: erakogu
Sillamäe ultrajooksul lõpuni vastu pidanud mehed. Foto: erakogu

Sillamäe ultrajooksul lõpuni vastu pidanud mehed. Vasakault kaks esimest Janis Actins ja Hannes Veide. Foto: erakogu

21.-22. septembril toimus Sillamäel 24-tunni ultrajooks, mille võitis lätlane Janis Actins, kes läbis ööpäevaga 237,142 kilomeetrit. Parima eestlasena sai Hannes Veide teise koha.

Sillamäe Ultra näol on tegemist kõrgetasemeliselt korraldatava võistlusega, kuhu on kogutud kokku parimad ideed ja koostööna Sillamäe linna ning Spordikeskus Kaleviga. Kohal olid tugevaid sportlasi seitsmest riigist ning favoriitideks peeti Läti esindajat Janis Actinsit, kodumaalt Hannes Veidet ning Margus Luhtojat. Naistest Eesti meistrit Siiri Pilti, Marjaliisa Umbi. Jooks toimus kahe kilomeetri pikkusel Sillamäe terviseraja valgustatud asfaldiringil. Teise tulemuse teinud Veide suutis ööpäevaga joosta 91 ringi ehk kokku 182,090 kilomeetrit.

Start anti laupäeval kell 12. “Väga kõrge tempo pandi peale. Ilm oli tuuline ja hoovihmane. Jooksin kaua 5.-6. kohal, aga eespool läks mitmetel raskeks. Varahommikul asusin 3. kohal, peagi 2. kohal. Ilm oli halb – väga tuuline ja vihmane. Kui joostud sai 122 km, mõistsin, et isiklikku marki ei jaksa teha ning liider libises eest,” ütles Hannes Veide ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.  “Väga palju oli katkestajaid, samuti kahvatumaid tulemusi keeruliste ilmaolude tõttu.”

Üldarvestuse kolmanda koha sai parim naine Marjaliisa Umb 178,823 kilomeetriga. Naistest tuli teiseks Ulvi Lond 175,484 kilomeetriga ja kolmandaks Milka Rajala 155,175 kilomeetriga.

12-tunni jooksus osutus kiireimaks Margus Luhtoja, kes läbis poole ööpäevaga 134 km. “Võtsin plaani, et võtan Eesti rekordi 12-tunni jooksus oma nimele ja püüan ka 24-tunni jooksu rekordit. Vahest juhtub nii, et inimene võtab liiga suure eesmärgi omale ja ei vea välja selle täitmine. Jätsin võistluse 12 tunni möödudes pooleli. 12-tunni jooksu Eesti rekordist jäi puudu üks kahekilomeetrine ring,” tõdes Luhtoja.

Sillamäe ultrajooksu tulemused