TÄHELEPANU!Telli digiajakiri ainult 0,99€ eest.

Määratlemata

Keenlane Jafred Chirchir Kipchumba võitis rajarekordiga Eindhoveni maratoni

1 minutit lugemist
28-aastane keenlane Jafred Chirchir Kipchumba võitis 9. oktoobril Hollandis Eindhovenis sealse linnamaratoni ajaga 2:05.48, mis on mehe isiklik kui ka rajarekord. Varasem rajarekord kuulus 2009. aastast keenlasele Geoffrey Mutaile 2:07.01-ga. Tasub märkida, et distantsi teise poole läbis Kipchumba 1:02.35-ga. Tulemusega jõudis keenlane tänavuse 10 kiireima maratoonari hulka. Ühtlasi sai Eindhoveni maratonist viies sel aastal toimunud maraton, kus võitja lõpuajaks aeg alla 2:06. Maraton kulges algusest peale kõrges tempos. 17-liikmeline juhtgrupp, kus tegid tempot viis “jänest”, sai 15 km vaheajaks 45.16 ja poole maa vaheajaks 1:03.13. 25. kilomeetriks jäi liidergruppi alles 8 meest ja 30. kilomeetriks (vaheaeg 1:28.59) 5 meest: keenlased Jafred Chirchir Kipchumba, Mike Kipyego, Julius Arlie ja Nathaniel Kipkosgei ning etiooplane Tadesse Tola. Kipchumba ja Kipkosgei kiirendasid 33. kilomeetril rivaalide eest ära, saades 35 km vaheajaks 1:43.58. Lähim jälitaja etiooplane Tola jäi neist nelja sekundi kaugusele. 40 kilomeetriks suutis Kipchumba edestada Kipkosgeid 15 sekundiga. Vahe kasvas finišisse jõudes 40 sekundile. Esimest korda maratoni jooksnud Kipkosgei, kes algselt pidi hoopis olema Eindhovenis tempotegija, sai lõpuajaks 2:06.28.
,
“Treenin koos Geoffrey Mutaiga (Bostoni maratoni võitja, 2008. aasta ja 2009. aasta Eindhoveni maratoni võitja – toim). Ta rääkis mulle kui hea kiire ja tasane rada on Eindhovenis,” ütles Kipchumba. “Mõtlesin ainult sellele, et joosta aeg 2:07 kanti. Ma ei olnud kindel, et suudan nii kiiresti joosta,” lisas ta. Kolmandana jõudis finišisse 5 km enne lõppu Tolast möödunud 2002. aasta juunioride maailmameister 3000 m takistusjooksus keenlane Mike Kipyego isikliku rekordiga 2:06.48. Esimesed 14 kohta kuulusid Keenia ja Etioopia jooksjatele. Parima eurooplasena sai belglane Lander van Droogenbroeck 15. koha isikliku rekordiga 2:16.18.
,
Naistest võitis Eindhoveni maratoni keenlanna Georgina Rono rajarekordiga 2:24.33 (varasem rekord oli mullu etiooplase Atsede Habtamu 2:25.35 – toim), kärpides ühtlasi möödunud aastal Carpi maratonil joostud isiklikust tippmargist üle 6 minuti. Tema järel sai teise koha etiooplanna Shitaye Bedaso isikliku rekordiga 2:25.09. Kolmas koht kuulus tema kaasmaalannale Feyse Tadese Borule samuti isikliku rekordiga 2:25.20. Parimaks Euroopa naisjooksjaks osutus Eindhoveni maratonil 5. koha saanud Hollandi esindaja Hilda Kibet 2:26.36-ga.